10 vecí, ktorých sa musíš vzdať, ak chceš byť úspešný

  • Niekto mi raz povedal definíciu pekla: V tvoj posledný deň na tomto svete sa stretneš s človekom, ktorým si sa mohol stať
  • Je pár univerzálnych vecí, ktorých keď sa väčšina z nás vzdá môže dosiahnuť úspech
  • Aj keď samozrejme každého definícia úspechu sa môže líšiť
pjimage55-1090x610
Ar-cars.zc/nove-otevrena-pobocka-v-bratislave
  • Niekto mi raz povedal definíciu pekla: V tvoj posledný deň na tomto svete sa stretneš s človekom, ktorým si sa mohol stať
  • Je pár univerzálnych vecí, ktorých keď sa väčšina z nás vzdá môže dosiahnuť úspech
  • Aj keď samozrejme každého definícia úspechu sa môže líšiť

Niekedy na to, aby si sa stal úspešným a priblížil sa k osobe, ktorou sa chceš stať nemusíš nutne do svojho života pridávať ďalšie veci, častokrát stačí niektoré zo svojho života odstrániť.

Je pár univerzálnych vecí, ktorých keď sa väčšina z nás vzdá môže dosiahnuť úspech. Aj keď samozrejme každého definícia úspechu sa môže líšiť. Na niektoré z nich sa môžeš vykašlať už dnes, zatiaľ čo u ostatných to môže potrvať o niečo dlhšie. Isté je, že to bude stáť za to.

1.Vzdaj sa nezdravého životného štýlu

„Staraj sa o svoje telo. Je to jediné miesto, kde budeš musieť žiť do konca tvojho života.“ – Jim Rohn

Ak chceš vo svojom živote niečo dosiahnuť, všetko začína týmto krokom. Predovšetkým sa musíš starať o svoje zdravie a tu prichádzajú na rad len dve zasadné veci, ktoré treba mať na pamäti.

Shutterstock.com

 

  1. Zdravá strava
  2. Fyzická aktivita

Začni malými krokmi a čoskoro budeš ďakovať sám sebe.

2.Vzdaj sa krátkodobých plánov

„Žiješ len raz ale ak to urobíš poriadne, tak to stačí.“ – Mae West

Úspešní ľudia si nastavujú dlhodobé ciele a vedia, že sú výsledkom krátkodobých návykov, ktoré je potrebné robiť každý deň. Tieto návyky by pritom nemali predstavovať len niečo, čo robíš, ale mali by definovať, kým si. Tak ako je rozdiel medzi plánom vypracovať si telo pretože je leto alebo byť neustále vo forme, pretože je to tvoj životný štýl a si to jednoducho ty.

3.Vzdaj sa výhovoriek

Osud síce rozdáva karty, ale s kartami hráš ty.

Úspešní ľudia vedia, že sú plne zodpovední za svoj život bez ohľadu na to, aký je ich východiskový bod, slabiny alebo minulé neúspechy. Uvedomovať si, že si zodpovedný za to, čo sa bude diať v tvojom živote je desivá, ale zároveň vzrušujúca predstava. Výhovorky tvoju osobu len obmedzujú a zbytočne ti bránia v osobnom, ale aj profesionálnom raste. Preto zober život do svojich rúk, nikto iný to za teba totiž neurobí.

4.Vzdaj sa zaužívaného spôsobu myslenia

„Budúcnosť patrí tým , ktorí sú rozhodnutí sa neustále učiť novým zručnostiam a následne ich využívať  čo možno najkreatívnejším spôsobom.“– Robert Reene Mastery

Ľudia s obmedzenou mysľou majú pocit, že ich inteligencia alebo talent sú jednoducho pevnými črtami ich osobnosti, s ktorými netreba ďalej pracovať. Samotný talent je však k ničomu, ak do neho nevložíš svoj čas a energiu.

Úspešní ľudia vedia, že investícia času je dôležitá, aby boli schopní nadobudnúť nové vedomosti a zručnosti. Potom môžu zmeniť aj svoje vnímanie sveta tak, aby z neho benefitovali počas celého svojho života. Pamätaj si, že tým , kým si dnes nemusíš byť zajtra.

5.Vzdaj sa viery v zázrak na počkanie

„Každý deň sa v každom smere môjho života stávam lepším a lepším.“-Émile Couée

Okamžitý úspech je mýtus. Úspešní ľudia vedia, že ak sa budú snažiť o malé zmeny k lepšiemu každý deň, čoskoro uvidia vytúžené výsledky. To je dôvod prečo by si nemal vo veľkom plánovať svoju budúcnosť, ale radšej sa zamerať na deň, ktorý je pred tebou a zlepšiť sa aspoň o 1%.

6.Vzdaj sa svojho perfekcionizmu

Častou chybou v myslení, ktorá vedie k prokrastinácii, je perfekcionizmus. Viera, že všetko musí byť dokonalé je receptom na stres a ty si tento stres spojíš s úlohou, čo ťa povedie k jej vyhýbaniu sa.

Takže ju odložíš až do poslednej možnej minúty, kým nakoniec nie je možné východisko z tejto vlastnej pasce. Strach zo zlyhania (alebo dokonca z úspechu) nám často bráni začať konať. Zapamätaj si, že veľa príležitostí sa stratí, ak budeš čakať na dokonalé chvíľu.

7.Vzdaj sa multi-staskingu

„Nikdy nedosiahneš svoj cieľ, ak sa budeš neustále zastavovať a hádzať kamene na každého psa, ktorý šteká.“ – Winston S. Churchill

giphy.com

Vyber si len jednu vec a venuj jej tvoje plné sústredenie. Bez ohľadu na to či ide o podnikateľský nápad, rozhovor alebo tréning. Byť plne prítomného okamihu a oddaný jednej úlohe je nenahraditeľnou vecou.

8.Vzdaj sa potreby všetko kontrolovať

Vo svete je to už tak, že zatiaľ , čo niektoré veci môžme ovplyvniť na iné žiaden vplyv nemáš. Rozlišovať, tieto dve veci je veľmi zásadné.

Vykašli sa na veci, ktoré nemôžeš zmeniť  a zameraj sa na tie, ktoré môže tvoja osoba ovplyvniť. Aj keď niekedy jedinou vecou, ktorú budeš môcť ovládnuť je tvoj postoj.

9.Prestaň hovoriť áno veciam, ktoré nepodporujú tvoje ciele

giphy.com

Úspešní ľudia vedia, že na splnenie svojich cieľov budú musieť určitým úlohám, aktivitám a nárokom rodiny, kolegov alebo priateľov povedať NIE. V krátkodobom horizonte sa možno budeš musieť vzdať chvíľkového uspokojenia, avšak keď sa tvoje ciele stanú skutočnosťou bude to všetko stáť za to.

10.Vzdaj sa predstavy, že každý ťa musí mať rád

„Jediným spôsob, ako sa vyhnúť kritike, je nerobiť nič dôležité.“ – Oliver Emberton

Bez ohľadu na to, čo robíš nebudeš schopný každého vždy uspokojiť. Je to úplne prirodzené a nemusíš samého seba ospravedlňovať. Jedinou vecou, ktorú môžeš urobiť je zostať autentickým, zdokonalovať sa a odovzdávať hodnotu, každý deň. Rastúci počet tých, ktorí ťa nenávidia znamená, že robíš vo svojom živote dôležité veci.

Zdroj: lifehack.com, interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech