5 slovenských tetovacích štúdií, kde z teba spravia originálne umelecké dielo

  • Už dávno neplatí, že potetovaní sú len bývalí väzni
  • Dnes na svojej koži malé umelecké diela skrývajú známe osobnosti, mamičky, baristi, biznismeni a ani pre čašníkov to už nie je taký problém
  • Tetovanie už nie je stigma, ale spôsob, ako vyjadriť samého seba
  • Kde však hľadať, aby tvoje tetovanie neskončilo gýčovou kotvou či kúskom, ktorý nosí polovica Slovenska?
collagedcdvqfv
facebookúTome Tattoo, facebook.com/Bambi tattoo/art
  • Už dávno neplatí, že potetovaní sú len bývalí väzni
  • Dnes na svojej koži malé umelecké diela skrývajú známe osobnosti, mamičky, baristi, biznismeni a ani pre čašníkov to už nie je taký problém
  • Tetovanie už nie je stigma, ale spôsob, ako vyjadriť samého seba
  • Kde však hľadať, aby tvoje tetovanie neskončilo gýčovou kotvou či kúskom, ktorý nosí polovica Slovenska?

Vytetované pierka, vtáky či symboly nekonečna vídame na každom kroku. Určite však nechceš skončiť s tetovaním, ktoré má každý druhý a zaradí ťa do mainstreamovej masy. Na Slovensku máme tatérov so zlatými rukami a obrovským talentom, ktorí na tvojom tele vyčarujú umelecké kúsky, o akých sa ti ani nesnívalo. Ak však samozrejme nebol podkladom pre tvoje tetovanie práve sen. :)

Toto sú slovenské tetovacie štúdiá, v ktorých idú cestou nielen kvality, ale hlavne originality, a svoju prvú či desiatu kérku či celý rukáv môžeš bez obáv vložiť do ich rúk.

Rooster Tattoo

Bratislavská legenda slovenskej „tattoo“ scény, ktorá miluje Star Wars a stojí aj za organizáciou najobľúbenejšieho slovenského tatérskeho eventu Tattoo Wars, ktorý sa každoročne koná v Bratislave. Rooster Tattoo je známe kvalitne odvedenou prácou a veľkou rôznorodosťou, čo sa tetovacích štýlov týka. Na svoje si tu prídeš, či už máš záujem o kérku v realistickom, akvarelovom či oldschool štýle.

Foto: facebook.com/Rooster Tattoo

Ani s námetom na hipsterské kúsky, výjavy z komixov či vtipné slogany ťa tu nepošlú preč. S tými bláznivými choď určite za Bastardom, teda Vladom. Vybrať si môžeš z troch ďalších tatérov – Michala, Mareka, Adru, ktorá tvorí rozprávkové akvarely a hosťujúceho Georga, z ktorých každý má vlastný originálny rukopis, preto si tu každý nájde „to svoje“.

Foto: facebook.com/Rooster Tattoo

Tome Tattoo

Opäť bratislavské štúdio, v ktorom tvorí špičkový tatér Tomi Grbavčic. Na Slovensku sa preslávil ako tatér známych osobností šoubiznisu a modeliek. Nenechaj sa však odradiť, pretože ak ti záleží na originálnom prevedení, Tomi, ktorý tetoval už na strednej škole a má bohaté skúsenosti, je tá správna voľba.

Na svoju vytúženú kérku si možno počkáš trochu dlhšie a priplatíš si, no nezabúdaj, že je to na celý život.

Foto: facebook.com/Tome Tattoo

Jeho špecializáciou sú farebné tetovania, ktoré sú skutočne rozprávkové, no kombinuje rôzne štýly, ako realistický a abstraktný. Ak stále nemáš konkrétnu predstavu o svojej budúcej kérke, Tome ti tvoj vysnený motív jednoducho dopodrobna navrhne, pretože kreslí ako boh. Každá jeho práca je unikát a môžeš si byť istý, že nikto po ulici nebude kráčať s podobným kúskom na tele.

Foto: facebook.com/Tome Tattoo

Spendlo Tattoo

Špendlo je jedným z najlepších slovenských tatérov a na svojom konte má množstvo tatérskych cien z domácich aj zahraničných súťaží. Predtým pôsobil v štúdiu Mefisto, dnes už pod vlastnou značkou. Jeho štýl len ťažko popísať, ale je jasne identifikovateľný a keď na ulici stretneš človeka s jeho tetovaním, hneď to spoznáš.

Foto: facebook.com/Mefisto Tattoo Studio

V jeho rukopise nájdeš niečo medzi realistickým a abstraktným štýlom a akvarelom. Špendlove kérky často pripomínajú komixy a sú neskutočne farebné. Časté sú u neho zvieracie a rozprávkovejšie motívy. Chceš vytetovať kreslenú postavičku, jednorožca či pestrofarebné čokoľvek? Skoč k Špendlovi a nebudeš sklamaný.

Foto: facebook.com/Mefisto Tattoo Studio

Wolf Town Tattoo Parlor

Moderné bratislavské štúdio, ktoré by si na prvý pohľad zaškatuľkoval ako hipsterské, pretože má ďaleko od drsnej klasiky, čo je však skvelé, pretože aj tetovacie umenie ide s dobou a prináša nové trendy. Tribal, čínske znaky a lebky už sú dnes predsa pasé. Nájdeš tu ôsmich naskillovaných tatérov. Ak si sa našiel v neotradičnom štýle s hrubými líniami a tieňovaním, zájdi za spoluzakladateľom WTTP Jakubom. Vyžíva sa v zvieracích motívoch, mytológii a historických témach.

Foto: facebook.com/Wolf Town Parlor Tattoo

Ďalšou voľbou je Ito, ktorý už v 15 začal svoje prvé tetovacie experimenty a dnes je doma v abstraktnom realizme. Tatérka Biba je umelkyňou telom a dušou, okrem tetovania maľuje a v jej tvorbe je to vidno. Jej jedinečný rukopis môžeme ohraničiť popartom či avantgardou. Vedľa nešliapneš ani s výberom neskutočne talentovaných umelcov Tomáša, Peca a ďalších.

Foto: facebook.com/Wolf Town Parlor Tattoo

Bambi Tattoo Art

Popradská tatérka Bambi má osobitý nenapodobiteľný rukopis a je jednou z žien, ktoré sa na Slovensku v tatérskom remesle presadili najviac. Nedávno v Poprade s pár ďalšími umelcami otvorila nové štúdio Nygma Tattoo and Piercing, no stále tvorí aj pod svojou vlastnou značkou. Bambi sa špecializuje najmä na štýly blackwork a akvarel, realistické tetovania u nej budeš hľadať márne.

Foto: facebook.com/Bambi tattoo/art

Baví ju používať aj freehand techniku, ktorá je skutočne náročná, pretože tatér kreslí priamo na tvoje telo bez predlôh. Bambi vždy ocení, ak jej ponecháš voľnú ruku a priestor pre jej kreativitu, určite to neoľutuješ a odídeš s unikátnou kérkou. Určite ju nepotešíš prosbou o ležatú osmičku či mandalu. O jej talente svedčí aj množstvo cien z tatérskych show a súťaží.

Foto: facebook.com/Wolf Town Parlor Tattoo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK