Niekoľko zrútených domov, desiatky nezvestných a pribúdajúci počet obetí. Počasie sa posledné dni nemazná

  • Nemecko aktuálne bojuje so silými záplavami
  • O život prišli aj hasiči
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, youtube/reprofoto/MAJOR Flooding in Belgium & Germany, facebook/Unwetter-Freaks
  • Nemecko aktuálne bojuje so silými záplavami
  • O život prišli aj hasiči

Pokiaľ sme v pondelok písali o vytopených domoch na Slovensku, dnes už píšeme o omnoho tragickejšom scenári v Nemecku. Dva dni nepretržitých dažďov tam spôsobili obrovské záplavy.

Počet nezvestných pribúda

Médiá v ranných hodinách hovorili o 5 mŕtvych osobách a najmenej 30 nezvestných. Aktuálne správy informujú o 19 ľuďoch, ktorí prišli o život a o približne 70 nezvestných. Medzi obeťami sú aj dvaja hasiči, ktorí pomáhali pri záchrane obyvateľov, informuje Irishtimes.

Silný dážď nepochybne páchal aj obrovské materiálne škody. V spolkovej krajine Porýnie-Falcko sa zrútilo šesť domov, pričom pri ďalším dvom desiatkam zrútenie hrozí. V nemeckej oblasti sa ulice nemilosrdne premenili na rieky a obyvatelia neustále tŕpnu.

Počas dnešného dňa totiž v oblasti predpovedajú ďalšie silné dažde a búrky, ktoré by mali pretrvávať až do piatkového rána. Nemecká meteorologická služba uviedla, že už do konca dňa možno očakávať až 120 litrov zrážok.

Núdzový stav

„Aktuálne nemáme jasnú predstavu o tom, koľko ľudí sa nachádza na strechách domov a je ich nutné zachrániť,“ cituje hovorcu miestnej polície Independent.

Doposiaľ stihli záchranné zložky evakuovať domov pre seniorov, v ktorom žije 76 ľudí. Zariadenie je v dôsledku katastrofy neobývateľné. Vo viacerých regiónoch Nemecka preto vyhlásili núdzový stav.

Zdroje: Irishtimes, Independent

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech