Niekto predáva vzácne Lamborghini Veneno. Jeho cena ti vyrazí dych

  • Veneno je jedno z najexkluzívnejších áut, aké kedy automobilka zo Sant' Agaty vyrobila. Sú len tri a jedno z nich môže byť tvoje. Samozrejme - ak na to máš.
Niekto predáva vzácne Lamborghini Veneno. Jeho cena ti vyrazí dych
mobile.de
  • Veneno je jedno z najexkluzívnejších áut, aké kedy automobilka zo Sant' Agaty vyrobila. Sú len tri a jedno z nich môže byť tvoje. Samozrejme - ak na to máš.

Lamborghini má vo zvyku čas od času predstaviť koncept niečoho, čo má veľa tvarov a ostrých hrán, obrovský motor za zadnými sedadlami a toľko testosterónu, že na jeho výrobu utratili najmenej troch býkov. Spomeňmne napríklad Reventon, ktorý vychádzal ešte z Murcielága LP640 a pôsobil skôr ako nízko letiaca stíhačka, než ako automobil.

Po Reventone prišlo Sesto Elemento, a z oboch modelov vyrobilo Lamborghini dovedna 42 kusov. Zatiaľ, čo tie boli ešte nedávno na predaj za ceny nižšie ako ich pôvodná nákupná cena, pri modeli Veneno to bude trochu iný príbeh. Je ďaleko exkluzívnejšie, už jeho predajná cena bola ďaleko vyššia a tí, ktorí majú to šťastie jedno držať v rukách, asi nemajú záujem pustiť.

Toto je profil, ktorý by chcel asi každý z nás. Zdroj: mobile.de

Z Venena totiž vzniklo len dovedna päť kusov. Jedno si nechala automobilka ako oslavu svojich päťdesiatín, jedno slúžilo ako testovacie vozidlo a je tým pádom nepoužiteľné a pre zákazníkov ostali Venená tri. No a jedno je teraz na predaj. Na internete. CEZ INZERÁT.

Ten sa nachádza na slávnej nemeckej stránke mobile.de a človek si sprvu myslí, že ide o nejaký škaredý humor. Nie je to ale tak, jedno z troch „vemien“ môže byť tvoje, a to len za 8 000 000 €. Osem-fucking-miliónov.

Čo za tú cenu dostanete? Dvanásťvalec do V s objemom šesť a pol litra za zadnými sedadlami. Ten produkuje až 552 kilowattov, alebo 751 koní, ak chcete. Vyrobený bol v januári roku 2014 a je v celkom peknom stave. Aby som bol presnejší – je úplne nový.

Vidíš ten interiér? Nikdy nejazdený. Zdroj: mobile.de

S týmto Venenom totiž nikto nejazdil od momentu, keď prišlo k prvému majiteľovi. Aj preto je jeho cena taká vysoká, na počítadle prejdenej vzdialenosti svieti len zanedbateľných 180 kilometrov.

Osobne si myslím, že auto, akým je Veneno, si zaslúži jazdiť. Nechcete mu to náhodou niekto dopriať? Aktuálne sa nachádza v USA a ak by ste ho chceli vrátiť na rodný kontinent, mám pocit, že teraz je ten správny čas. Či?

zdroj: mobile.de

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK