Niektorí Slováci to počas Vianoc prehnali s prípitkami. Sadli si za volant, no chytila ich polícia

  • Trnavskí policajti vyhodnotili službu počas vianočných sviatkov ako relatívne pokojnú
  • Konštatujú však, že riešia štyroch vodičov, ktorí šoférovali pod vplyvom alkoholu
Unsplash/Matthieu Joannon, Unsplash/Dilyara Garifullina
  • Trnavskí policajti vyhodnotili službu počas vianočných sviatkov ako relatívne pokojnú
  • Konštatujú však, že riešia štyroch vodičov, ktorí šoférovali pod vplyvom alkoholu

Trnavskí policajti vyhodnotili službu počas sviatkov ako pokojnú. Konštatujú, že verejný poriadok nebol výrazne narušený, no niektorí Slováci to „prehnali s prípitkami“.

V tlačovej správe uvádzajú, že štyria vodiči šoférovali s viac ako 1 promile alkoholu v dychu. Vodičov aktuálne riešia za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 

Nielen cez sviatky, ale každý deň jazdite zodpovedne a v žiadnom prípade nešoférujte opití. Aj malé množstvo alkoholu môže ovplyvniť vaše reakcie. Na cestách sa aj malá chyba môže skončiť tragédiou,“ dodáva polícia.

Pri autonehode sa zranilo 8 osôb

Polícia v tlačovej správe informovala aj o 2 ďalších nehodách. Jedna z nich sa stala v sobotu večer v obci Šúrovce. Vodič auta Peugeot poškodil dopravnú značku pri kruhovom objazde a narazil do betónového múrika okrasného adventného venca.

Ďalšia sa stala pri obci Sekule, zrazili sa dve osobné autá. „Pri nehode sa zranilo 8 osôb,“ uviedli policajti.

Aká výhovorka, taká pokuta

Polícia Slovenskej republiky – Trnavský kraj na oficiálnom facebookovom profile ďalej informovala, že v čase od 17. do 22. decembra 2021 policajti riešili 69 osôb, ktoré nedodržali platné protipandemické opatrenia. 

Policajné hliadky viac ako polovicu priestupkov vyriešili napomenutím, pokuty uložili v 31 prípadoch a 1 osobu nahlásili na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva,“ napísali. 

Skonštatovali, že pri kontrole nočného zákazu vychádzania sa niektorí ľudia obhajovali tým, že „o tomto zákaze nevedeli“.

Zdroje: TS/ Polícia Slovenskej republiky, Facebook/ Polícia Slovenskej republiky – Trnavský kraj

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie