Nike otvára svoju novú vlajkovú predajňu, je plná technologických vychytávok

  • Nike otvára svoju najrevolučnejšiu kamennú prevádzku
  • Tá sa nachádza v New Yorku a ponúka zážitkové nakupovanie
  • Od vytvorenia si vlastných tenisiek až po unikátny spôsob skúšania si vecí
NikeNYC_HouseOfInnovation_hetrick_cleanselects_0087_native_1600
Nike
  • Nike otvára svoju najrevolučnejšiu kamennú prevádzku
  • Tá sa nachádza v New Yorku a ponúka zážitkové nakupovanie
  • Od vytvorenia si vlastných tenisiek až po unikátny spôsob skúšania si vecí

Nike práve odhalil svôj novú vlajkovú predajňu, ktorá sídli v New Yorku na rohu Piatej Avenue a 52. ulice. Je to veľkolepá stavba s ešte honosnejším názvom Dom Inovácií 000. Predajňa sa rozprestiera na šiestich poschodiach a pokrýva 6 317 metrov štvorcových a je to hotový nákupný kolos. 

Kamenná predajňa budúcnosti

Podľa Nike je budúcnosť kamenných predajní založená na zaujatí zákazníka formou osobného nákupného zážitku, ktorý bude reagovať na potreby zákazníka čo najrýchlejšie a zároveň čo najosobnejšie. Celkovo by mala kamenná predajňa vedieť komunikovať s komunitou mesta, v ktorom sa nachádza a vytvárať tak konverzáciu v centre a v ktorej je samotný zákazník.

Príkladom by mohol byť koncept Nike Speed Shop. Je to celé podlažie, ktoré využíva miestne dáta na dopĺňanie svojich regálov a ich opätovné naskladnenie na základe toho, čo chce komunita, ktorá v predajni nakupuje. Členovia programu NikePlus si môžu rezervovať veci cez telefón a nechať si ich uložiť v skrinke v predajni, kde budú pripravené na prevzatie vždy, keď im to padne vhod.

Navrhni si to sám a vo veľkom

Určite si počul o službe NikeID, cez ktorú si môžeš navrhnúť, ako budú tvoje tenisky vyzerať. Teraz si to predstav v obrovskom merítku a naživo. To ti ponúka samotná predajňa v niekoľkých štýloch. K dispozícii sú napríklad dve tvorivé štúdia (Maker Studio) a v Aréne je ďalšie. Ak chceš vidieť najväčšiu ponuku tenisiek na svete, tak stačí navštíviť Sneaker Lab, ktoré sa nachádza na 4. poschodí. Predsa len, Nike preslávila teniskami, takže tam môžeš ísť načerpať inšpiráciu pre vlastnú tvorbu.

Ak chceš však zapojiť do svojho tvoriaceho procesu aj niekoho iného, tak neváhaj a navštív Nike Expert Studio. Tam si môžeš rezervovať osobné stretnutie cez Nike aplikáciu s jedným zo špecialistov.

Ten ti poradí s čímkoľvek potrebuješ či už je to športové vybavenie alebo len chceš nový outfit, a dokonca ti ho pomôže tvoj vybraný kúsok upraviť na jedinečný kúsok vďaka plne vybavenému dizajnovému štúdiu. Samozrejme musíš byť členom NikePlus. 

Bez aplikácie ani na krok

V podstate, vďaka aplikácií v tvojom smartfóne si zjednodušíš celý nákupný zážitok. Aplikácia ponúka viacero možností ako je napríklad Scan To Try, cez ktorú môžeš požiadať, aby ti priniesli kus oblečenia na rýchle vyskúšanie. K dispozícii sú tiež nové funkcie pre Nike NYC, ktoré sú osobné aj intuitívne. Pomocou aplikácie Shop The Look môžeš oskenovať kód na figuríne v obchode a pozrieť si každú položku, v ktorej je figurína oblečená, skontrolovať, či sú v predajni k dispozícii konkrétne veľkosti a potom požiadať zamestnanca, aby odoslal položky do skúšacej kabínky.

Na záver je tu služba Nike Instant Checkout. Oskenuješ si položky, ktoré chceš kúpit, zaplatíš a si vybavený. Vyhneš sa nekonečným radám práve vďaka Nike aplikácií (v aplikácii dostaneš aj potvrdenie o platbe).

Pokladničné stanice Nike Instant Checkout sú rozmiestnené po celom Nike NYC, takže zákazníci môžu zbaliť svoj nákup a ísť. Tak by mal vyzerať nákup budúcnosti, rýchly intuitívny a bez zbytočných stresov.

 

Zdroj: Nike

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech