Nike prichádza s revolučnou novinkou: samošnúrovacími teniskami

  • Nové HyperAdapt 1.0 od Nike sú spojením športovej obuvi a technológií.
hyperadaptthread2enddes
  • Nové HyperAdapt 1.0 od Nike sú spojením športovej obuvi a technológií.

HyperAdapt 1.0 od Nike sú prvé samošnúrovacie tenisky, ktoré fungujú na princípe neustáleho uťahovania a povoľovania na základe pohybu ich nositeľa. Aj keď tieto tenisky nie sú súčasťou limitovanej edície, na trh sa dostávajú iba postupne a sú dostupné iba vo vybraných predajniach v USA.

Je zrejmé, že Nike ich vysokou cenou, ktorá sa pohybuje okolo 720 dolárov (cca 690 eur), a obmedzenou dodávkou, cieli skôr na zberateľov. Nike tvrdí, že na ich nový produkt zaznamenali obrovskú odozvu.

trashhandhyperadaptthreadchicagodes

zdroj: businessinsider.com

Flight Club, jeden z najväčších predajcov obuvi v New Yorku, si tiež všimol vysoký dopyt po nových teniskách: ,,Odkedy sa nové HyperAdapt 1.0 dostali na trh, predávajú sa výnimočne dobre. Keďže ide o prvú samošnurovaciu obuv svojho druhu, boli sme si takmer istí, že vzbudí nadšenie medzi teniskovými a technologickými nadšencami,“ povedal hovorca Flight Club, Steven Luna.

Stadium Goods, ďalší veľký predajca v New Yorku, tiež vidí veľký dopyt a zvedavosť po nových Nike. John McPheters, zakladateľ obchodu, je toho názoru, že kupujúci sú motivovaní viac technologickou stránkou a raritou nových tenisiek a menej ich atletickou funkciou. ,,Pochybujem, že v prípade týchto tenisiek ide o športový záujem.“

hyperadaptthread2enddes

zdroj: businessinsider.com

V Nike sa teda novým prototypom tenisiek značne odchýlili od ich obvyklej tvorby, ktorá sa orientuje skôr na lepší športový zážitok.

Aj keď sú topánky momentálne dostupné len v New Yorku, od 20. decembra si ich budú môcť kúpiť aj záujemcovia v Los Angeles. Navyše, od minulého týždňa sú tenisky dostupné nielen v čiernej, aj v sivej farbe.

zdroj: businessinsider.com zdroj titulnej fotografie: static2.businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech