NIKON pridáva do svojho radu objektívov NIKKOR Z všestranný objektív so zoomom pre formát DX

Z_DX18-140_F3.5-6.3_USDD_RC_0588

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje objektív NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR, ktorý ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu a všestrannosť pre tých, ktorí fotografujú na krátkej, štandardnej alebo dlhej ohniskovej vzdialenosti.

Tento pokročilý objektív pre formát DX je ideálnym spoločníkom na cesty a ponúka vynikajúcu optiku pri fotografovaní na diaľku aj pri bližších záberoch. To znamená, že ho možno použiť v akomkoľvek fotografickom scenári – od širokých panorám až po podmanivé portréty. 

zdroj: Nikon

Ľahko použiteľný objektív je ideálny pre tých, ktorí prechádzajú z fotografovania pomocou smartfónu. Váži iba 315 g a rozsah ohniskových vzdialeností 18 – 140 mm poskytuje optimálnu rovnováhu medzi nízkou hmotnosťou a schopnosťou zachytiť všetky typické scény pri cestovaní. 

Vstavaný systém stabilizácie obrazu eliminuje chvenie rúk alebo fotoaparátu a umožňuje používateľom fotografovať s časmi uzávierky dlhšími až o päť expozičných hodnôt. Výsledkom sú ostré snímky bez rozmazania aj v horších svetelných podmienkach, či už ide o náladové zábery v interiéri alebo fotografovanie mestských scenérií večer.

Objektív NIKKOR Z DX 18 – 140 mm f/3,5 – 6,3 VR podporuje aj nahrávanie ostrých a plynulých videosekvencií, čo podčiarkuje jeho univerzálny charakter. Automatické zaostrovanie objektívu je rýchle a skvelo spolupracuje s funkciou AF s detekciou očí fotoaparátov radu Z, čo zabezpečuje, že máte zaostrené presne to, čo potrebujete. Výsledkom sú nádherné zábery z ciest a dobrodružstiev.

zdroj: Nikon
zdroj: Nikon
zdroj: Nikon
zdroj: Nikon

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech