Nikon uvádza NIKKOR Z 40mm f/2, kompaktný a ľahký objektív radu Z

40mm_F2_Z5_USDD_9232
NIKON

Spoločnosť Nikon dnes s radosťou uvádza na trh NIKKOR Z 40mm f/2, kompaktný a ľahký objektív kompatibilný s full-frame fotoaparátmi Nikon Z. Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 je superhrdinom na každý deň: ostrý, svetelný a dostatočne malý na to, aby ho bolo možné používať diskrétne. Výborne sa hodí na snímanie rôznych scén od vlogov až po žiarivé momentky.

* Vzhľad produktu sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

Tento svetelný štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou ponúka prirodzený obrazový uhol, ktorý je ideálny na snímanie portrétov s okolím, rozhovorov či videonávodov. Vďaka kompaktným rozmerom sa váš objekt bude cítiť pohodlne a uvoľnene. Objektív je tiež taký malý a ľahký, že je ideálny na snímanie pútavých videosekvencií z perspektívy filmára. 

Široký bajonet Nikon Z v kombinácii s vysokou svetelnosťou objektívu f/2 poskytujú vynikajúce výsledky aj pri slabom osvetlení, vďaka čomu sa objektív skvele hodí na zachytenie atmosféry v slabo osvetlenom prostredí. Clona s 9 zaoblenými lamelami vytvára jemný, prirodzene vyzerajúci bokeh: fotografi a filmári môžu snímať s jemne rozostreným pozadím, vďaka ktorému ich objekt skutočne vynikne. 

Dirk Jasper, Product Manager, Nikon Europe, povedal: „Sme nadšení, že môžeme privítať tento všestranný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou v neustále sa rozširujúcom systéme Nikon Z. Tento objektív je skvelou vstupnou bránou do sveta Nikon Z s výborným pomerom ceny a výkonu. Je taký kompaktný a ľahký, že je ideálny ako objektív na každodenné nosenie alebo ľahký druhý objektív.“

zdroj: NIKON

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2 

Svetelný štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou f/2: obrazový uhol 40 mm ohniskovej vzdialenosti na plnoformátových fotoaparátoch radu Z. Obrazový uhol 60 mm ohniskovej vzdialenosti na fotoaparátoch radu Z formátu DX. 

Realistické podanie: objektív vykresľuje fotografie a videosekvencie s krásnymi detailmi, hĺbkou a farbami.

Umelecký bokeh: ostro zachytiť objekt s krásne, jemne rozostreným pozadím nebolo nikdy jednoduchšie. 

Skvelý na detailné zábery: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,29 m. Ostrosť je vynikajúca dokonca aj pri snímaní zblízka. 

Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie: vďaka mimoriadne tichému krokovému motoru a schopnosti bajonetu Nikon Z využiť viac svetla je zaostrovanie rýchle, presné – a nehlučné.

Stvorený pre videosekvencie: videosekvencie nebudú narúšať zvuky zaostrovania. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je dramaticky redukovaná, takže zaostrenie nemá viditeľný vplyv na obrazový uhol.

Vreckový: dostatočne malý na to, aby ste ho mohli nechať na fotoaparáte alebo vložiť vrecka kabátu. 

Prispôsobiteľný: nehlučný ovládací krúžok môžete nastaviť na ovládanie zaostrovania, clony, korekcie expozície či citlivosti ISO.

Chránený: utesnený proti prachu a kvapkám vody.¹

¹ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok. 

zdroj: NIKON

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech