Nikto ju nikdy nevidel, robí charitu a jazdí na Maserati. Vdova po Kellnerovi je oficiálne najbohatšou Češkou

  • Vdova po zosnulom miliardárovi oficiálne všetko zdedila
  • Do jej majetku patrí nielen PPF a ďalšie firmy, ale aj lietadlá a rodinné sídlo
  • Ako sa Renata Kellnerová spoznala so svojím manželom a kto vlastne je?
Peter Kellner/ PPF
Peter Kellner/ PPF
  • Vdova po zosnulom miliardárovi oficiálne všetko zdedila
  • Do jej majetku patrí nielen PPF a ďalšie firmy, ale aj lietadlá a rodinné sídlo
  • Ako sa Renata Kellnerová spoznala so svojím manželom a kto vlastne je?

Český bulvár ju nazval „Columbovou ženou“. Renata Kellnerová si dáva dobrý pozor, aby sa nikde neobjavili jej fotky. Partner jej dcéry totiž kontroluje veľkú časť médií v Česku a stará sa, aby súkromie rodiny Kellnerovcov zostalo utajené. 

Vdova po zosnulom miliardárovi Petrovi Kellnerovi, ktorý zahynul na Aljaške po páde vrtuľníka, dnes oficiálne patrí celý jeho majetok. No a hoci si svoje súkromie naozaj strážili, bulváru sa podarilo vypátrať, čo všetko jej pripadlo.

Smrť si prišla po najbohatšieho Čecha: Petr Kellner bol iný, ako ostatní miliardári. Skúšal nájsť aj liek na rakovinu

Oficiálne zdedila všetko

Koncovým vlastníkom skupiny PPF sa stala Renáta Kellnerová, vdova po hlavnom majiteľovi Petrovi Kellnerovi, uviedla dnes agentúra TASR. Vyplýva to z hlásenia, ktoré PPF odovzdalo Českej národnej banke (ČNB).

Podľa oznámení v Centrálnom úložisku regulovaných informácií u ČNB nastala zmena týkajúca sa koncového majiteľa podielov v spoločnostiach O2 ČR a Moneta Money Bank. Podľa prvého oznámenia sa Kellnerová stala prostredníctvom reťazca firiem a skupiny PPF majiteľkou 83,57 % akcií O2. Druhé oznámenie informuje o tom, že Kellnerová novo kontroluje 29,94 % akcií Moneta.

Pravá tvár miliardára, ktorý sa skrýval pred svetom. Objavilo sa doposiaľ nezverejnené video Petra Kellnera

Ustanovenie pani Kellnerovej správcom však v žiadnom prípade neznamená, že je dedičské konanie uzavreté. Pani Kellnerová tiež zastupuje rodinu pri účasti na rokovaniach novovzniknutého riadiaceho výboru skupiny PPF, ktorý slúži ako poradný orgán výkonného riaditeľa PPF Ladislava Bartončíka,“ uviedla PPF.

Finančnú skupinu PPF vedie štvorčlenný riadiaci výbor, ktorý vznikol v apríli. Členmi sú obaja minoritní podielnici skupiny Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart, finančná riaditeľka Kateřina Jirásková a právnik Tomáš Brzobohatý. Na rokovaniach sa pravidelne zúčastňuje aj Kellnerová. „Výbor je poradným orgánom Bartončíka, a z logiky veci sa tu teda teraz diskutuje o zásadných biznisových rozhodnutiach skupiny PPF,“ uviedol hovorca PPF Leoš Rousek.

Zosnulý miliardár Kellner je obeťou šialených konšpirácií QAnonu. Hnutie je ako droga, chápadlá rozťahuje aj na Slovensku

Tryskáč, Maserati, Boeing

Kto je však Renata Kellnerová? Vie sa o nej len toľko, že ako pravá miliardárska „prvá dáma“ sa venuje najmä charite. Od roku 1993 je tiež členkou predstavenstva kolosu PPF a stará sa najmä o rodinné peniaze. Ako uvádza český bulvárny portál Extra.cz, v roku 2002 založila Nadáciu Educa, ktorá poskytuje sociálne štipendiá.

Nie však na hocijakých školách ale na prestížnom gymnáziu Open Gate, ktoré aj založila. Rok štúdia na tejto škole vychádza na 470 000 českých korún, teda takmer 18 500 eur. Nadácia Educa sa neskôr zlúčila s The Kellner Family Foundation, ktorá podporuje talentované deti nielen zo sociálne znevýhodneného prostredia. 

gulfstream
zdroj: Pixabay/Kim_R_Hunter

Kellnerovci si však vedeli svoje peniaze aj patrične užiť. Aj napriek starostlivému zatajovaniu na verejnosť prenikli informácie, napríklad o kúpe auta značky Maserati, ktoré pre Renatu Kellnerovú vyrobili ako jediné na svete. Samotný Kellner pritom vlastnil aj lietadlo značky Gulfstream, ktoré malo luxusný interiér a len základná cenníková cena je 22 miliónov eur.

Kellner mal aj veľké dopravné lietadlo, Boeing 737 NG. Práve toto lietadlo podľa iDNES.cz priviezlo pozostatky miliardára a tiež jediného preživšieho z nehody na Aljaške do Česka.

Portán inStory opisuje, ako sa údajne Kellnerovci spoznali. Renáta odpovedala na inzerát ponuky práce. Šéfovi sa však mladá uchádzačka páčila a neskôr si ju vzal za manželku, v poradí už druhú. Keď na pohovor šla, zrejme netušila, že si jedného dňa vezme miliardára.

sídlo kellner
zdroj: Reprofoto: Google maps

Dobrí susedia

K superboháčom patrí aj super sídlo. To mali Kellnerovci v blízkosti obce Podkozí. Starosta obce pre Blesk uviedol, že „pani Kellnerová prispieva každoročne čiastkou okolo 300 000 korún na rozvoj obce. Už sme z tých peňazí urobili kanalizáciu, teraz ich použijeme na prechody a radary,“ uviedol vtedajší starosta Pavel Keprt.

Samotný dom, teda skôr rozľahlá hacienda má podľa denníka vlastnú konskú jazdiareň, tenisové kurty, heliport, bazén a tiež prešpekulovaný bezpečnostný systém s kamerami a senzormi na každom rohu.

Renata Kellnerová mala byť tiež podporovateľkou umenia, vlastnila zrejme najväčšiu zbierku fotografií Josefa Sudka.

Zdroje: TASR, Extra, Blesk, iDNES.cz, instory

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech