Nissan útočí na peňaženky arabských šejkov. Ponúkol im vytunený offroad

  • Okrem Nissanu Parol Nismo na Blízkom východe štartuje aj ostrá verzia kupé GT-R a 370Z
  • Motor tejto terénnej legendy skrýva jedno prekvapenie.
Nissan Patrol Nismo thumb
Nissan.com
  • Okrem Nissanu Parol Nismo na Blízkom východe štartuje aj ostrá verzia kupé GT-R a 370Z
  • Motor tejto terénnej legendy skrýva jedno prekvapenie.

Je jasné, že klasické delenie na jednotlivé triedy je už v automobilovom priemysle plnom crossoverov minulosťou. Nissan sa však rozhodol ísť ešte o krok ďalej a pojem „športové SUV“ posunul na novú úroveň. 

Ostrá divízia Nismo zodpovedná za všetky motoršportové aktivity značky si teraz posvietila na jeden z mála klasických offroadov, Nissan Patrol. 

Vysledkom je šialenosť s výkonom 315 kW (428 koní) a krútiacim momentom 560 Nm, vďaka 5,6-litrovému osemvalcu pod kapotou. Na takýto objem nestačí ani 3,8-litrový šesťvalec zo super-športového sna mnohých tínedžerov, kupé Nissan GT-R.

zdroj: Nissan.com

Motor Nissanu Patrol Nismo je však čistokrvná atmosféra, žiadne turbá v ňom nehľadaj. Inžinieri zrejme veria teórii, že objem ničím nenahradíš. Na stovku by to malo vozidlo zvládnuť pod šesť sekúnd, čo je vzhľadom na hmotnosť vysoko nad 2,5 tony extrémne dobrá hodnota. 

Bežný Patrol je v súčasnej šiestej generácii na trhu už od roku 2016, verzia Nismo preto zaujme najmä kompletne prepracovaným dizajnom. Možno v nej vidíme predzvesť toho, ako budú vyzerať bežné Patroly novej generácie. Tie však už nedostanú červené lišty okolo prahov, ktoré by v teréne určite dostali poriadne zabrať. 

Nismo sa do terénu so športovými tlmičmi a na 22-palcových pneumatikách zrejme nepozrie, hoci kto vie. Nissan ho zatiaľ plánuje predávať len v Dubaji a na niektorých ďalších trhoch Blízkeho východu, kde cieli na špecifickú klientelu. Tá sa okrem obľúbených Lamborghini nezriedka vozí aj na výrazne upravených vozidlách do terénu. Ani cena úrovni 88-tisíc eur tak zrejme nebude problémom. 

Okrem Patrolu Nismo na Blízkom východe debutujú aj modely GT-R Nismo a 370Z Nismo, útok na peňaženky tamojších boháčov tak rozhodne nie je náhodný. 

zdroj: Nissan.com
Zdroj: Nissan.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech