Nitrianska fabrika Jaguar po novom prinesie viac ako 6-tisíc pracovných miest

  • Plány britskej automobilky Jaguar Land Rover sa zmenili. Najnovšie informácie hovoria o tom, že v novej nitrianskej továrni prijmú ešte viac ľudí ako pôvodne plánovali.
18057666_1892556504355467_6309946614548229837_n
fb/Jaguar Land Rover Nitra
  • Plány britskej automobilky Jaguar Land Rover sa zmenili. Najnovšie informácie hovoria o tom, že v novej nitrianskej továrni prijmú ešte viac ľudí ako pôvodne plánovali.

Jaguar Land Rover chce totiž v slovenskej fabrike montovať aj batérie do vozidiel a tiež zvýšiť kapacitu výroby z pôvodných 150-tisíc vozidiel na 330-tisíc ročne. Je preto pravdepodobné, že z nitrianskych montážnych liniek bude vychádzať aj niektorý z hybridných či elektrických modelov automobilky. Každopádne s tým súvisí aj potreba ďalších pracovných síl. Už po ohlásení, že britská automobilka postaví v Nitre svoju novú fabriku, sa strhla bitka o prvé pracovné miesta.


Vyzerá to však tak, že napokon automobilka prijme ešte omnoho viac zamestnancov než plánovala. Z pôvodných 3-tisíc pracovných miest tak bude až 5 či 6-tisíc. Jaguar land Rover tiež ponúka slušný zárobok a sľubuje nástupný plat  približne 1 225 eur v hrubom. Nehrozí tak, že pracovníci sa tu zoderú z kože za nejakú almužnu, ale automobilka sľubuje slušné podmienky, čo samozrejme ľudí láka.


Podľa materiálov predložených slovenským úradom plánuje firma pristavať k fabrike objekt na montáž batériových modulov a rozšíriť sklad dielcov z pôvodných 64-tisíc na 75-tisíc metrov štvorcových. „Účelom navrhovanej prevádzky Powertrain je montáž prefabrikovaných batériových článkov do modulov, ktoré budú následne nainštalované do jednej veľkej batériovej jednotky vhodnej na montáž až do 150-tisíc vozidiel ročne,“ priniesol informácie od automobilky etrend.sk.

Ďalší nábor zamestnancov ohlásila aj konkurenčná automobilka Volkswagen v Bratislave.To však môže obom firmám priniesť problémy, čo naznačil aj šéf Volkswagenu. Pozícia operátor výroby je totiž u nás napriek záujmu o prácu v automobilovom segmente dosť „nedostatkovým tovarom“. Už dnes sú kapacity na uspokojenie dopytu automobiliek neuspokojené a situácia bude zrejme len horšia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech