Nitrianskeho podnikateľa opäť zadržala polícia

  • Nitrianskeho podnikateľa, ktorý bol dnes prepustený, opäť zadržala polícia
  • Norbert Bödör bol vo väzbe od júla 2020
Bodor
TASR/Ján Krošlák
  • Nitrianskeho podnikateľa, ktorý bol dnes prepustený, opäť zadržala polícia
  • Norbert Bödör bol vo väzbe od júla 2020

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör bol dnes prepustený z ilavskej väznice. Slobodu si však veľmi neužil. Portál Aktuality prišiel s informáciou, že podnikateľa opäť zadržala polícia.

„V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zadržal Norberta B. obvineného v inej trestnej veci. Zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácii,“ povedala Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru pre agentúru SITA.

Norbert Bödör bol vo väzbe od júla 2020 s tým, že jeho žiadosť o prepustenie bola zamietnutá Špecializovaným trestným súdom. Meno podnikateľa sa spája s kauzou Dobytkár, ktorá súvisí s korupciou v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Okrem toho je však stíhaný aj v kauze Očistec. V nej je obžalovaných ďalších 11 ľudí. 

Pred súd sa Bödör postaví aj 25. februára 2022, kedy sa bude pojednávať o kauze Dobytkár. 

K stíhaniu podnikateľa sa vyjadrili viacerí politici. Ako informuje agentúra SITA, Robert Fico uviedol, že Bödör je nevinný a jeho stíhanie má politické dôvody, konkrétne jeho účelové spájanie so súčasnou opozíciou.

Fico v príspevku ďalej vyhlásil, že neexistujú žiadne dôvody, pre ktoré by mal byť rok a pol vo väzbe. Dodal, že v súvislosti s prípadom Norberta Bödöra vychádza na povrch neuveriteľná skutočnosť, že skupina sudcov na Najvyššom súde SR je vzhľadom na vysoký počet rozhodnutí Ústavného súdu SR najčastejším porušovateľom ľudských práv osôb vo výkone väzby, a to predovšetkým v citlivých politických kauzách.

zdroj: FOTO TASR/ Martin Baumann

Diktátorský režim

K Ficovmu vyjadreniu sa pridala aj strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

„Igor Matovič, Roman Mikulec a Daniel Lipšic venujú všetko svoje úsilie zneužívaniu polície a špeciálnej prokuratúry v politickom súboji s opozíciou a jej nominantmi. Neváhajú pritom porušovať základné ústavné práva občanov, zákonnosť a pravidlá právneho štátu. Za ich ťaženie proti opozícii a jej lídrom by sa dnes nemusel hanbiť žiaden diktátorský režim,“ uviedol nezaradený poslanec parlamentu a člen Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok.

Dodal aj to, že politika má byť súbojom programov, ideí a lepších riešení pre ľudí na Slovensku. „Keďže však súčasná vláda nič z toho nemá a zlyháva na každom jednom kroku, uchyľuje sa k šikane politickej opozície a deštrukcii právneho štátu a neváha pri tom používať inkvizičné stredoveké metódy,“ skonštatoval ďalej.

Na opätovné zadržanie podnikateľa reagoval aj podpredseda parlamentu Gábor Grendel z klubu OĽANO, ktorého sme oslovili aj pri prepúšťaní Bödöra. Jeho vyjadrenie je však stručné. Uviedol len to, že si počká na doplňujúce informácie.

Pred necelou hodinou mi volal redaktor Startitup-u s otázkou, čo hovorím na rozhodnutie Najvyššieho súdu o prepustení…

Posted by Gábor Grendel on Thursday, January 13, 2022

Zdroje: Aktuality, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie