Nočná nehoda Andreja Danka. Šéf SNS zdemoloval semafor v bratislavskej Dúbravke

  • Andrej Danko mal v noci dopravnú nehodu
  • Z miesta poškodenej križovatky mal odšoférovať domov
Rozsudok v Dankovej nehode
TASR/Jakub Kotian, Startitup/Ivan Mego
  • Andrej Danko mal v noci dopravnú nehodu
  • Z miesta poškodenej križovatky mal odšoférovať domov

V noci zo štvrtka na piatok došlo k dopravnej nehode, ktorej účastníkom bol predseda SNS Andrej Danko. Podľa informácií Startitup sa tak stalo na jednej zo svetelných križovatiek v bratislavskej mestskej časti Dúbravka na Saratovskej ulici.

Politik sedel za volantom vozidla, ktoré podľa našich informácií narazilo do jedného zo semaforov, svetelná križovatka bola poškodená a nefunkčná.

Andrej Danko údajne dopravnú nehodu bezprostredne neohlásil policajtom, auto vycúval a odišiel s ním domov. Policajti ho dohľadali aj podľa olejovej škvrny. Tá viedla až do jeho garáže a reportéri ju videli na vlastné oči.

S predsedom SNS sa reportérom Startitup už podarilo spojiť, Danko potvrdil, že dopravnú nehodu v noci skutočne mal.

Udalosť okomentoval slovami: „Trafil som stĺp, no a čo, všetko zaplatím, som poistený, nie je to žiadny problém. Všetko je ohlásené na polícii.“

Nočná nehoda Andreja Danka: Poškodený semafor na Saratovskej ulici a olejová škvrna pred garážou

Andreja Danka sme sa pýtali aj na to, či je pravda, že z miesta nehody odišiel pred tým než to ohlásil policajtom a aj to či ho museli dohľadávať.

Predseda SNS na to odmietol reagovať so slovami, že hľadáme zbytočnú senzáciu a opäť zopakoval, že si všetko zaplatí a že je poistený.

Auto je podľa našich informácii vo vlastníctve Slovenskej národnej strany. Na mieste nehody z neho odpadlo evidenčné číslo. Polícia si ho tak vylustrovala v systéme a policajti Danka aj týmto spôsobom dohľadali.

Za útek z miesta nehody podľa zákona hrozí pokuta vo výške 200 až 1 000 eur ako aj zákaz vedenia motorového vozidla do päť rokov.

„So stĺpom by som ťažko spisoval poistnú udalosť“

Andrej Danko sa už k nehode vyjadril aj na sociálnej sieti. Tvrdí, že dostal šmyk, ohlásil to poisťovni, oznámil magistrátu a dal súčinosť polícii.

„Jediné, čo, pán Mego, sa treba zamyslieť, je, že asi so stĺpom by som ťažko spisoval poistnú udalosť. Ale to už nech si každý urobí svoj názor,“ dodal a uviedol, že stĺp poškodil a zaplatí, čo bude potrebné. Celé vyjadrenie a ďalšie exkluzívne fotografie z nehody prinášame na tomto odkaze.

Polícia prehovorila, Danko nepodstúpil dychovú skúšku

Ako informujeme v tomto článku, polícia vydala stanovisko, v ktorom potvrdila, že predseda SNS sa nepodrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu.

Polícia tvrdí, že sa tak stalo pre absenciu vodiča i vozidla na mieste nehody. V čase príchodu hliadky na miesto preto nebolo zrejmé, kto bol jej účastníkom.

„A rovnako nemohlo dôjsť ani k vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu vodiča.“ V stanovisku však policajti neuviedli, či sa Andrej Danko dychovej skúške podrobil neskôr, keď za ním hliadka prišla domov.

„Objasňovaním presných príčin, ako aj okolnosti, za ktorých k predmetnej udalosti došlo sa v súčasnosti zaoberajú policajti odboru dopravných nehôd Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave,“ píšu na sociálnej sieti.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá