Nočný strážnik v strachu, 6-členný gang, ukradnuté luxusné auto: Záhadná akcia cudzincov máta policajtov

  • V Bratislave došlo v noci k scéne ako z filmu
  • Šiesti cudzinci vtrhli do areálu s autami
  • Po krádeži vybúrali bránu a obmedzili premávku na Bajkalskej ulici v Bratislave
Záhadná akcia 6-členného gangu cudzincov v Bratislave
Startitup
  • V Bratislave došlo v noci k scéne ako z filmu
  • Šiesti cudzinci vtrhli do areálu s autami
  • Po krádeži vybúrali bránu a obmedzili premávku na Bajkalskej ulici v Bratislave

V areáli na Bajkalskej ulici v Bratislave zažili noc ako z akčného filmu. V noci z pondelka na utorok sa podľa informácií Startitup dostali do areálu šiesti muži. Podľa slov svedkov pôsobili ako gang. Nasadli do modrého Volkswagenu Passat a pokúsili sa z uzatvoreného areálu utiecť. 

Záhadná akcia 6-členného gangu cudzincov v Bratislave
zdroj: Ivan Mego: Záhadná akcia 6-členného gangu cudzincov v Bratislave

„Volal mi kolega v nočných hodinách, asi o 02:40, že nejakí páchatelia nacúvali do brány, ktorá zostala ležať v strede cesty. Boli to asi piati alebo šiesti muži, ktorí ukradli vzadu auto. Pokúsili sa preraziť plot, potom prebehli k bráne. Tam zistili, že brána sa nedá otvoriť.

V tej chvíli vyšiel von nočný strážnik, ktorý keď zbadal šiestich mužov proti sebe, tak sa skryl v budove. Oni nasadli do auta a prerazili bránu. Strážnik počul, že to neboli Slováci, lebo hovorili nejakou hatlaninou,“ opísal pre Startitup nočnú akciu cudzincov kolega nočného strážnika, ktorý ho prišiel vystriedať. 

Na mieste incidentu sa aktuálne nachádzajú vyšetrovatelia, ktorí zaisťujú stopy v rámci celého areálu. To, že prišlo do areálu v noci 6 mužov a ukradli jedno auto, nedáva mužom zákona ani svedkom príliš zmysel. „Všetko to môže súvisieť s inou trestnou činnosťou,“ hlásali ľudia na mieste činu. 

Krádež v predajni Apple

Podľa najnovších informácií Startitup v noci vykradli predajňu Apple v nákupnom centre Centrál na Trnavskom Mýte v Bratislave. A tak sa objavili informácie, že akcia šesťčlenného gangu, ktorý úradoval pri krádeži auta na Bajkalskej ulici, môže súvisieť práve s touto krádežou.

V minulosti už táto istá predajňa vykradnutá bola. Bolo v januári tohto roku. A v Bratislave už na viacerých miestach úradoval aj gang zlodejov, ktorí sa ale orientovali na luxusné hodinky.

Nočná krádež v predajni Apple môže súvisieť s akciou 6-členného gangu cudzincov na Bajkalskej ulici.
zdroj: Nočná krádež v predajni Apple môže súvisieť s akciou 6-členného gangu cudzincov na Bajkalskej ulici.

Či teda nočná krádež v Apple obchode súvisí s gangom, ktorý vystrašil nočného strážnika v na Bajkalskej ulici, ukáže policajné vyšetrovanie a my budeme celý prípad sledovať.

S najnovšími informáciami prišli popoludní špecialisti na pátranie po ukradnutých autách. 

„Dnes ráno 2:35 Bajkalská 29 Bratislava nám zo servisu ukradli klientske auto VW Passat combi. BL644PY. Passat už bol v procese opravy a mal demontovaný zadný nárazník. Aby sa páchatelia dostali z areálu von, tak museli s ukradnutým vozidlom preraziť dve kovové masívne brány. Krádež auta pravdepodobne súvisí s krádežou v obchodnom dome Centrál, kde páchatelia rozbili výklad a opäť ukradli veľké množstvo mobilných telefónov a inej Apple techniky. Krádež v OD centrál sa stala dnes 23.4. o 2:00 ráno. Utekali po krádeži na vozidle Land Rover, ktorý bol tiež ukradnutý a počas úteku vozidlo poškodili (presekli pneumatiky) odstavili na križovatke Bajkalská a Prievozská ….išli si nájsť ďalšie vozidlo a navštívili náš servis a ukradli spomínaného Passata… ak by sa podarilo vozidlo nájsť by som bol veľmi vďačný. Ďakujem,“ napísal svoju žiadosť o pomoc na sociálnej sieti HAKA – Hľadá sa auto krádeže automobilov človek zo servisu, z ktorého auto ukradli. 

Páchatelia odišli na tomto modrom Volkswagen Passat.
zdroj: FB HAKA: Páchatelia odišli na tomto modrom Volkswagen Passat.

A zverejnil aj fotografiu auta, na ktorom páchatelia odišli. 

Správu aktualizujeme.

Zdroj: TV JOJ

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá