Nokia vstala z mŕtvych!

  • Keď Microsoft definitívne pochoval značku Nokia, nejedno sentimentálne oko nezostalo suché.
6a1086da1e034c1398e9d9f8261162ed-d4fadef
  • Keď Microsoft definitívne pochoval značku Nokia, nejedno sentimentálne oko nezostalo suché.

Dnes však prišla prekvapujúca informácia, že fínska značka začína odznova. Nokia oznámila, že predala licenciu spoločnosti HMD global, ktorá chce priniesť legendárny brand späť medzi smartfóny a tablety.

HMD global je tiež fínska firma a založil ju Arto Nummela, veterán z Nokie. Nummela sa po transakcií koncom júna definitívne stane novým CEO znova živej Nokie.

179403708-730x486

Svoj podieľ na oživení značky bude mať aj Foxconn, ktorý bude podporovať nový pokus Nokie o globálnu expeanziu. Foxconn má s Nokiou dobré vzťahy, veď vyrobil ich tablet Nokia N1.

V pozadí existujú desiatky rôznych dohôd, no nás, zákazníkov, môže vlastne zaujímať iba to hlavné: Nokia sa vracia a s ňou celá rada smartfónov a tabletov. A hádaj, kto Nokiu poženie. Nebude to Microsoft, ale Android. Rysuje sa veľmi zaujímavý príbeh, ktorý môže skončiť veľkým úspechom.

JAPAN - FEBRUARY 15: Launched on the 1st September 2000, the Nokia 3310 featured advanced messaging, personalisation with Xpress-on covers and screensavers, vibra feature, time management functions, voice dialling, picture messaging, predictive text input and games. It also introduced ?mobile chat? using the Nokia Friends-Talk service, which allows users to have conversations using SMS (Short Message Service). This is a globally accepted wireless service that enables the transmission of messages between mobile users and external systems such as e-mail, paging, and voice-mail. (Photo by SSPL/Getty Images)

zdroj: theverge , zdroj fotografií: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: sachiidosti.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech