Nová Panamera ti vyrazí dych nielen cenou. Porsche ukázalo nový hybridný model a najlepšie výkony v triede

  • Modelom Panamera Turbo S s výkonom 630 koní, prináša Porsche vozidlo s najlepším výkonom v triede
  • Nový vrcholový model výrazne zlepšuje výkonové hodnoty predchádzajúceho modelu Porsche Panamera Turbo
  • Ponuku plug-in hybridných modelov rozšíri zase Panamera 4S E-Hybrid s výkonom 560 koní
  • V porovnaní s predchádzajúcim hybridným modelom sa dojazd na elektrickú energiu zvýšil o 30 %
porsche cover
Porsche
  • Modelom Panamera Turbo S s výkonom 630 koní, prináša Porsche vozidlo s najlepším výkonom v triede
  • Nový vrcholový model výrazne zlepšuje výkonové hodnoty predchádzajúceho modelu Porsche Panamera Turbo
  • Ponuku plug-in hybridných modelov rozšíri zase Panamera 4S E-Hybrid s výkonom 560 koní
  • V porovnaní s predchádzajúcim hybridným modelom sa dojazd na elektrickú energiu zvýšil o 30 %

Z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy

S výkonom 463 kW (630 k) a s krútiacim momentom 820 Nm má nový model Porsche Panamera Turbo S o 59 kW (80 k) vyšší výkon a o 50 Nm vyšší krútiaci moment ako predchádzajúca vlajková loď Turbo so spaľovacím motorom.

Samozrejme, má to veľmi pozitívny vplyv na jazdné výkony. V režime Sport Plus zrýchli Porsche Panamera Turbo S z 0 na 100 km/h za iba 3,1 sekundy. Známy 4-litrový motor V8 biturbo vyvinutý vo Weissachu a zostavený v Zuffenhausene bol kompletne prepracovaný tak, aby umožnil vozidlu dosiahnuť maximálnu rýchlosť 315 km/h.

Nové Porsche už potvrdilo svoj nekompromisný výkon a schopnosti na legendárnej Severnej slučke okruhu Nürburgring. Testovací jazdec Lars Kern absolvoval okruh dlhý 20,832 km na najnáročnejšej trati na svete za 7.29,81 minúty, čím stanovil nový oficiálny rekord v triede manažérskych vozidiel.

Lepšie športové výkony  vďaka upravenému podvozku

Motor V8 biturbo v modeli Porsche Panamera GTS prešiel úpravami zameranými na nárast výkonu. Hodnotami 353 kW (480 k) a 620 Nm dodáva nový model Porsche Panamera GTS o 15 kW (20 k) vyšší výkon ako jeho predchodca. Nárast výkonu postupne stúpa až po maximálne otáčky motora. Tým sa veľmi podobá na vlastnosti atmosférických motorov. 

Nové modely Porsche Panamera a Porsche Panamera 4 poháňa známy 2,9-litrový motor V6. Jeho výkon 243 kW (330 k) a krútiaci moment 450 Nm zostali nezmenené.

Porsche Panamera 4S E-Hybrid s dojazdom 54 kilometrov

Modelom Panamera 4S E-Hybrid automobilka predstavuje ďalšie plug-in hybridné vozidlo zamerané na vysoký výkon. Inteligentná spolupráca 100 kW (136 k) elektromotora integrovaného priamo do 8-stupňovoej dvojspojkovej prevodovky PDK a 2,9-litrového spaľovacieho motora V6 biturbo s výkonom 324 kW (440 k) prináša systémový výkon 412 kW (560 k) a systémový krútiaci moment 750 Nm.

Vďaka štandardne dodávanému balíku Sport Chrono trvá šprint z 0 na 100 km/h iba 3,7 sekundy. Vozidlo dosahuje maximálnu rýchlosť 298 km/h. Celková kapacita batérie vzrástla oproti predchádzajúcim hybridným modelom zo 14,1 na 17,9 kWh. Porsche Panamera 4S má podľa testovacieho cyklu čisto elektrický dojazd do vzdialenosti 54 km.

Ostrejší vzhľad 

Nové modely Panamera sú okrem karosérie športového sedanu dostupné aj ako Sport Turismo alebo Executive s predĺženým rázvorom. V závislosti od druhu pohonu sú štandardne vybavené prednou časťou Sport Design, ktorá sa doteraz dodávala iba na požiadanie. 

Jej súčasťou sú ostrejšie otvory pre vstup vzduchu, väčšie bočné otvory pre chladiaci vzduch a jednodielne predné svetlomety. Úplne nová predná časť modelu Panamera Turbo S sa vyznačuje väčšími bočnými otvormi pre vstup vzduchu a novo tvarovanými  prvkami vo farbe karosérie, čím sa umocňuje pocit šírky vozidla. 

Prepracovaný pás zadných svetiel teraz nerušene prechádza cez batožinový priestor. Vďaka tomu poskytuje plynulé prepojenie medzi novo tvarovanými zadnými LED svetlami. Modely GTS dostali do štandardnej výbavy zatmavené zadné svetlá Exclusive Design s dynamickou funkciou pri otváraní a zamykaní vozidla. Ponuku diskov kolies obohatili tri nové 20 a 21 palcové vzory, to znamená, že momentálne je v ponuke celkom 10 rôznych vzorov.

Panamera Turbo S za takmer 180 000 eur

Nové modely sa už dajú objednať a k predajcom sa dostanú v polovici októbra. Ceny sa v Nemecku začínajú od 91 345 eur za Porsche Panamera s pohonom zadných kolies. Všetky ostatné modely sa dodávajú s pohonom všetkých kolies. Porsche Panamera 4 štartuje od 95 289 eur, v cene 126 841 € je k dispozícii Porsche Panamera 4S E-Hybrid, od 136 933 eur Porsche Panamera GTS a Porsche Panamera Turbo S je v ponuke od 179 737 eur. Vo všetkých prípadoch ide o ceny vrátane DPH a povinnej výbavy.

Zdroj: Porsche

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK