Nová Škoda Octavia RS je vrcholovým športovým prevedením štvrtej generácie tohto modelu 

  • Oficiálne dizajnové skice športového prevedenia štvrtej generácie modelu Octavia sú na svete
  • Prvý model s plug-in hybridným pohonom a znakom RS spája športový charakter so šetrnosťou k životnému prostrediu
  • Dizajnový jazyk bestselleru značky Škoda zvýrazňujú športové dizajnové detaily RS 
Škoda Auto
  • Oficiálne dizajnové skice športového prevedenia štvrtej generácie modelu Octavia sú na svete
  • Prvý model s plug-in hybridným pohonom a znakom RS spája športový charakter so šetrnosťou k životnému prostrediu
  • Dizajnový jazyk bestselleru značky Škoda zvýrazňujú športové dizajnové detaily RS 

Škoda ukazuje, že v prípade nového modelu Škoda Octavia RS iV sa je skutočne na čo tešiť. Česká automobilka ukázala tri oficiálne dizajnové skice vrcholového športového modelu štvrtej generácie modelu Octavia, ktorý bude mať premiéru 3. marca 2020 na autosalóne v Ženeve. 

zdroj: Škoda Auto

Dynamický dizajnový jazyk bestselleru značky s elegantnými proporciami, ktorý v porovnaní so svojim predchodcom ľahko narástol, zdôrazňuje pre prevedenie RS typické čierne detaily. Ako prvé vozidlo značky Škoda vo verzii RS je OCTAVIA RS iV vybavená plug-in hybridným pohonom. Spája tak praktickosť rodinného vozidla a športový charakter so šetrnosťou k životnému prostrediu a efektivitou.

zdroj: Škoda Auto

RS iV 20 rokov po prvej generácii modelu OCTAVIA RS otvára ďalšiu kapitolu pôsobivej úspešnej histórie. V rámci modelového radu je Octavia RS veľmi žiadaná. Na hlavných a pre túto automobilku dôležitých európskych trhoch – v Nemecku, vo Veľkej Británii a vo Švajčiarsku – má v posledných rokoch každé piate predané vozidlo radu Octavia logo RS. Ľudia oceňujú najmä kombináciu veľkorysej ponuky priestoru a praktickosti, za mienku však určite stojí aj športový charakter.

Nová RS iV s plug-in hybridným pohonom a systémovým výkonom 180 kW (245 k) bude so svojou nízkou spotrebou a nízkou hodnotou emisií CO2 šetrná k životnému prostrediu.

Dizajnové skice predstavujú toto vozidlo ako liftback v štýle coupé a ako dynamické kombi. Pozornosť púta predovšetkým čierna maska chladiča, ako aj športový predný nárazník s veľkými nasávacími otvormi a výrazné čierne detaily. Dynamiku prevedenia RS iV opticky posilňujú veľké kolesá z ľahkých zliatin, predný a zadný difúzor a spojler na piatych dverách verzie liftback, respektíve na hrane strechy v prevedení kombi.

Škoda svetu predstavila aj nové kompaktné SUV 

Dve dizajnové skice ponúkajú prvý pohľad aj na extrovertne poňatý exteriér novej štúdie Škoda Vision IN. Koncept dlhý približne 4,26 metra je predzvesťou kompaktného SUV určeného špeciálne pre indický trh, ktorého produkcia sa rozbehne ešte počas roka 2020. Novinka sa prvýkrát predstaví verejnosti na autosalóne Auto Expo v Dillí, ktorý začína dnes a potrvá do 12. februára.

zdroj: Škoda Auto

Celkový vzhľad charakterizuje, popri širokej kapote, aj pre vozidlá značky Škoda typická veľká maska chladiča s masívnymi rebrami. Veľmi nízke dvojdielne predné svetlomety nadväzujú priamo na masku. Pod nimi sa nachádza masívny predný nárazník s veľkými bočnými otvormi pre vstup vzduchu a nápadným hliníkovým spojlerom.

zdroj: Škoda Auto

Na druhej skici je vidieť jasne štruktúrovaná výrazná zadná časť s ostro rezanými trojrozmernými združenými svetlami, zadné odrazky spája horizontálny svetelný pás. Uprostred zadnej časti je podsvietený nápis Škoda. V zadnom nárazníku je tiež integrovaný hliníkový difúzor.

Gepostet von Smartdrive am Montag, 3. Februar 2020

V rámci projektu India 2.0 automobilka riadi aktivity značiek koncernu Volkswagen na indickom subkontinente. Česká automobilka sa pri vývoji vozidla zamerala na modulárnu platformu MQB‑A0‑IN, určenú pre indický trh a jeho zákazníkov. Na báze modulárnej platformy vznikne hneď niekoľko modelov značiek Škoda a Volkswagen. 

Škoda Vision IN concept | Auto Expo 2020

The Škoda Vision IN Concept envision an upcoming compact SUV from the Czech carmaker. Expected to spawn a production ready version by early 2021, the Vision IN draws inspiration from Indian artwork, which has been tastefully integrated in the cabin. Watch the video for more details. ŠKODA India

Gepostet von OVERDRIVE am Montag, 3. Februar 2020

Zdroj: skoda-storyboard.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK