Novak Djokovič otvára reštauráciu, v ktorej sa zadarmo najedia jeho chudobní krajania

  • Talentovaný tenista chce svoju vášeň k jedlu zdieľať naozaj nevšedným, no filantropickým spôsobom.
food
facebook.com/djokovic.official/pexels.com
  • Talentovaný tenista chce svoju vášeň k jedlu zdieľať naozaj nevšedným, no filantropickým spôsobom.

Čo by si urobil ty, ak by si si len na odmenách zarobil 100-tisíc dolárov (84,300 eur)? Obľúbený tenista Novak Djokovič sa rozhodol, že zarobenými peniazmi odmení tých menej šťastných.

Srbský tenista otvára vo svojej vlasti novú reštauráciu. Jej vízia je jedinečná, a to ponúkať chudobným ľuďom jedlo zadarmo. Djokovič sa chce totižto svojim krajanom odvďačiť za ich dlhoročnú priazeň.

„Peniaze pre mňa nie sú problém. Zarobil som dosť na to, aby som uživil celé Srbsko. Myslím, že naši ľudia si to zaslúžia za všetku podporu, ktorú mi dávajú,“ vyjadril sa pre thesun.co.uk.

12-násobný grandslamový šampión však už nie je v gastro biznise úplným nováčikom. Pred 8  rokmi si v rodnom meste otvoril reštauráciu nesúcu jeho meno. Len minulý rok sa rozhodol podporiť v zdravom stravovaní aj obyvateľov Monte Carla, kde momentálne žije so svojou manželkou. Otvoril si tu vegánsku reštauráciu s názvom Eqvita, v ktorej sa odráža jeho životná filozofia a fakt, že za kľúč jeho úspechu považuje najmä nutrične vyváženú stravu.

„Vďaka mojej rodine som vždy miloval jedlo. Ale ako športovec to vnímam inak. Jedlo je niečo viac – palivo, ktoré určuje ako hrám, ako sa zotavujem a aký som na kurte ostražitý,“ vysvetlil Novak pre thesun.co.uk.

Práve prostredníctvom Djokovičovej najnovšej reštaurácie, chce obľúbený tenista zdieľať svoju vášeň k jedlu. Zatiaľ, však nie je známe kto, alebo ako sa bude rozhodovať, kto má v reštaurácii nárok na jedlo zadarmo a kto je len špekulant, ktorý by sa chcel najesť zadarmo.

zdroj:thesun.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech