Nové Bentley ponúka šialený výkon, ultraluxusnú výbavu a nezameniteľný dizajn

  • Bentley už roky patrí medzi automobilky s nálepkou ultraluxusné
  • Značka nedávno odhalila nový model Flying Spurs, ktorý nadchne zmyslom pre detail
  • Poháňa ho motor s obrovským výkonom s maximálkou prekračujúcou 300 km/h
bentleymedia.com
  • Bentley už roky patrí medzi automobilky s nálepkou ultraluxusné
  • Značka nedávno odhalila nový model Flying Spurs, ktorý nadchne zmyslom pre detail
  • Poháňa ho motor s obrovským výkonom s maximálkou prekračujúcou 300 km/h

Vysoký výkon, moderný a luxusný dizajn spolu s intuitívnymi technológiami, taký je podľa Bentley nový a dlho očakávaný model Bentley Flying Spur tretej generácie, ktorý sa oproti predchádzajúcim generáciám posunul vpred a prichádza s viacerými novinkami.

Pozri sa bližšie a objav vozidlo postavené bez kompromisov. Výkonný, ale rafinovaný. Dynamický, ale pokojný. Súčasný, no napriek tomu rozdielny,“ opisuje najnovšie predstavený model automobilka Bentley.

Vozidlo je osadené na športovom podvozku, čo v kombinácii s hliníkovou šasi vozidla zlepšilo jazdné vlastnosti a vďaka lepšiemu rozloženiu hmotnosti sa zvýšila aj jeho ovládateľnosť. Medzigeneračne sa Flying Spur znížil a zároveň narástol rázvor kolies o 130 mm až na 3 195 mm, čo spolu s pohonom a natáčaním zadných kolies zabezpečí dokonalé držanie v zákrutách. K tomu s určitosťou prispeje aj nemalá hmotnosť vozidla, ktorá je 2 437 kg.

zdroj: bentleymedia.com

Model je možné prirovnať k vlajkovým lodiam automobiliek Audi, Mercedes-Benz či Volvo, veď tento luxusný sedan má dĺžku až 5 304 milimetrov a ponúka štvordverovú karosériu s elegantným ale „svalnatým“ profilom. V prednej časti je vertikálna chrómová maska, ktorú výrazne dopĺňajú LED svetlomety s kryštálovým efektom a matrix technológiou. Úplnou novinkou v modernej histórií automobilky je vysúvateľné „lietajúce“ B na kapote, ktoré je v ponuke ako voliteľná výbava.

Po odomknutí vozidla sa vysunie a rozsvieti zároveň so svetlometmi. Prvok písmena B je viditeľný aj v dizajne zadných svetiel alebo pri niektorých prvkoch v interiéri.

Práve interiér je tou časťou vozidla, ktorý doslova žije a dýcha luxusom v každom detaile. Tento pocit je možné dosiahnuť najmä vďaka tomu, že každé vozidlo Bentley je vyrobené ručne, čo platí aj pre čalúnenie interiéru, ktoré dopĺňajú kvalitné plastové, chrómové či drevené materiály.

„Priveď k životu svoj nový Flying Spur spôsobom, ktorý odráža tvoj jedinečný štýl, čo znamená, že môžeš mať auto, ktoré je tak jedinečné, ako si ty sám,“ vysvetľuje automobilka Bentley.

V praxi to znamená, že na výber je hneď niekoľko rôznych exteriérových dizajnov a to napr. s chrómovými či lesklými čiernymi prvkami. V interiéri je na výber 8 jednofarebných dizajnov drevených dýh s voliteľným chromovým pásikom, alebo 7 dvojitých drevených dýh. Najväčšou „peckou“ je farebná škála interiéru v rozsahu až 15 rôznych odtieňov, ktorých by malo byť nakoniec ešte viac. Detailov v interiéri je nespočetné množstvo, čo len potvrdzuje precíznu prácu dizajnérov.

V stredovom paneli je ukrytý moderný 12,3 palcový HD displej známy z modelu Continental GT, ktorý sa ale do interiéru ladeného skôr v štýle uhladenej limuzíny príliš nehodí. Bentley myslelo aj na tento detail, a tak prišlo s nápadom preklápateľnej stredovej obrazovky, ktorú je možné otočiť a vymeniť za drevený panel s troma analógovými budíkmi podľa vlastnej voľby.

zdroj: bentleymedia.com

Pod kapotou s jedinečným lietajúcim sa ukrýva dvanásťválcový benzínový preplňovaný 6,0-litrový TSI twin-turbo motor s výkonom 467 kW (635 k) a krútiacim momentom 900 Nm, ktorý dopĺňa 8-stupňová dvojspojková prevodovka. Tieto technické špecifikácie sa postarajú o zrýchlenie z nuly na stovku za 3,8 sekundy a maximálna rýchlosť je obmedzená na 333 km/h. Tento model nebude predávaný ani v elektrickej a ani hybridnej verzii.

Nový Flying Spur zatiaľ nie je podľa automobilky Bentley možné objednať v krajinách Európskej únie, Nórsku, Švajčiarsku, Turecku, Izrali alebo Ukrajine, ale k dispozícií bude až neskôr v priebehu tohto roka. Rovnako tak zatiaľ nepadlo ani slovo o cene, ale ako poznáme vozidlá tejto britskej automobilky, určite nebude nízka.

zdroje: bentleymotors.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech