Nové BMW 4 Coupé prekvapuje vo všetkých smeroch, pompézna je nielen jeho cena 

  • Nové BMW radu 4 Coupé má za sebou grandióznu premiéru
  • Má výrazný štýl dizajnu s novou interpretáciou ikonickej masky chladiča v tvare ľadviniek, ktorá odkazuje na legendárne modely BMW 328 a 3.0 CSL
  • Vrcholom ponuky je M model BMW M440 xDrive Coupé so zážihovým radovým šesťvalcom s výkonom 275 kW / 374 k
BMW
  • Nové BMW radu 4 Coupé má za sebou grandióznu premiéru
  • Má výrazný štýl dizajnu s novou interpretáciou ikonickej masky chladiča v tvare ľadviniek, ktorá odkazuje na legendárne modely BMW 328 a 3.0 CSL
  • Vrcholom ponuky je M model BMW M440 xDrive Coupé so zážihovým radovým šesťvalcom s výkonom 275 kW / 374 k

BMW radu 4 Coupé dorazilo a je ešte osobitejšie a športovejšie ako inokedy. Novinka má výrazne ostrejší charakter ako všetci jeho predchodcovia. Toto dielo vzniklo s cieľom redefinovať podstatu radosti z jazdy v segmente prémiových automobilov strednej triedy. A podarilo sa.

zdroj: BMW

Modely nového BMW radu 4 Coupé odrážajú dôraz kladený na dynamiku. Pri uvedení na trh v októbri 2020 bude vrcholom radu BMW M440 xDrive Coupé so zážihovým šesťvalcom s výkonom 275 kW/374 k.

Kombinovaná spotreba paliva predstavuje 7,1-6,8 l/100 km, kombinované emisie CO2 163-155 g/km.  Nové BMW radu 4 Coupé sa bude vyrábať v továrni BMW Dingolfing.

zdroj: BMW

Vzhľad nového BMW radu 4 Coupé je samostatnou kapitolou a má čím zaujať.  Niesť bude malý počet jednoznačne vedených línií, no použité budú čisté a veľkoryso tvarované plochy.

Pôsobivá predná časť nového BMW poukazuje na jeho jedinečný charakter. Neprehliadnutelne veľká, vertikálne navrhnutá BMW maska ​​chladiča v tvare ľadviniek je naklonená smerom vpred a siaha takmer až k spodnej hrane predného nárazníka.

zdroj: BMW

zdroj: BMW

Nasávacie otvory majú v sériovom prevedení rovnakú štruktúru mriežky, ako mali v minulosti len M modely. Maska chladiča sebavedome dominuje prednej časti a je jej jednoznačne definujúcim prvkom. 

Nízke svetlomety BMW radu 4 Coupé zasahujú až do predných blatníkov. Štandardne využívajú techniku ​​LED pre všetky svoje funkcie, pričom voliteľne sú k dispozícii Adaptívne LED svetlomety s laserovými modulmi BMW Laserlight.

zdroj: BMW

Táto výbava je dodávaná tiež s funkciou adaptívneho prisvecovania do zákrut s variabilným osvetlením vozovky pre jazdu v mestách a na diaľniciach. Laserové svetlomety BMW Laserlight zvyšujú v rýchlostiach nad 60 km/h dosvit diaľkových svetiel až na 550 metrov a dynamicky kopírujú tvar cesty.

zdroj: BMW

Čisto navrhnuté plochy, vysoko kvalitné materiály a na vodiča zamerané rozvrhnutie interiéru vytvárajú prémiovú atmosféru. Štandardom sú športové sedadlá a novo navrhnutý športový kožený volant. 

Vysoko umiestnená stredová konzola spoločne so zladeným dizajnom prístrojovej dosky a obložením dverí vytvára vpredu až prekvapivo útulnú atmosféru. 

zdroj: BMW

Pohodlie pri cestách na dlhé vzdialenosti ďalej zlepšuje štandardne dodávané akusticky izolované čelné sklo. Prístrojový panel a kontrolný displej nového BMW radu 4 Coupé tvorí súbor veľkoplošných displejov. Tlačidlo štart/stop je teraz umiestnené v ovládacom paneli na stredovom tuneli. 

Trio zážihových motorov dostupných pre nové BMW radu 4 Coupé je vybavené najnovšou generáciou technológie BMW TwinPower Turbo. Pre zlepšenie systému regulácie emisií boli pridané filtre pevných častíc.

zdroj: BMW

Nový radový šesťvalec s objemom 3 litre generuje maximálny výkon 275 kW/374 k, čo oproti najvýkonnejšej modelovej variante predchádzajúcej generácie BMW radu 4 Coupé predstavuje nárast o 35 kW/48 k.

Celkový výkon umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Prísun dynamiky sprevádza výrazný zvuk, ktorý je radosť počúvať.

zdroj: BMW

Výrazne širší výber asistenčných systémov v porovnaní s predchádzajúcou generáciou BMW radu 4 Coupé slúži na zvýšenie pohodlia na dlhých cestách a posilnenie bezpečnosti v situáciách, keď vodič nemá jasný výhľad. 

zdroj: BMW

Sčasťou štandardnej výbavy je teraz systém varovania pred čelnou zrážkou s funkciou brzdenia. K dispozícii je aj varovanie pred nechceným opustením jazdného pruhu vrátane návratu do jazdného pruhu a to zásahom do riadenia. Auto bude tiež vodiča upozorňovať na rýchlostné limity vďaka Speed ​​Limit Info.

Nová generácia BMW Head-Up Displeja zobrazuje jazdné informácie a má o 70 % väčšiu projekčnú plochu. Nová 3D vizualizácia okolia, ktorá je k dispozícii v spojení s BMW Live Cockpit Professional, zobrazuje grafiku vozidla a dopravnú situáciu v jeho bezprostrednom okolí.  Pozorovať ju možno v plne digitálnom prístrojovom panely. Ceny tejto novinky začínajú na približne 45 000 eur.

Zdroj: BMW

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech