Nové BMW i3 alebo nájdi 10 rozdielov!

  • Najmenší hybridný model mníchovskej automobilky, roztomilé i3, príde tentoraz v dvoch verziách. 
  • Najmenší hybridný model mníchovskej automobilky, roztomilé i3, príde tentoraz v dvoch verziách. 

Keď sa povie športové BMW, asi len hŕstke z nás sa v mysli vybaví malá „električka“ s označením i3. To sa však teraz môže ľahko zmeniť. Nová i3 si totiž bez známky akejkoľvek skromnosti zabrala aj flek medzi športovcami – predstavením agresívnejšej, športovej verzie, o ktorej nás BMW informuje v tlačovej správe.

OK, a teraz vážne. Vieme, že malá i3 disponuje šírkou kancelárskeho papiera a športová verzia tak môže vyzerať ako vtip, but shit just got real. Je to však možné aj vďaka tomu, že už štandardná verzia dostala rozšírený rozchod kolies.

 

 

Najmenší hybridný model mníchovskej automobilky, roztomilé i3, príde tentoraz v dvoch verziách.  Zdroj: BMW

Okrem toho je tu niekoľko malých zmien v používateľskom rozhraní. i3 dostala upgradovaný iDrive s 10,25″ displejom. i3 vie do určitej miery samozrejme aj sama jazdiť, brzdiť, zatáčať a parkovať. Nová i3 prináša aj zastrešenie systémom Connected+, čiže aj najmenší elektromobil od BMW je teraz ešte integrovanejší s tvojím smartfónom a inými zariadeniami.

Základná verzia vie vytlačiť zo svojej pohonnej jednotky 170 koní a 250 Nm, z nuly na stovku to vie za 7,2 sekundy. Nová trakčná kontrola sľubuje lepšiu ovládateľnosť a zlepšila sa aj aerodynamika auta. Nie, že by ste to nejako na pohľad poznali, ale dostala napríklad nové LED svetlomety ako štandard. Iná situácia ale nastáva pri spomínanom športovom variante s názvom i3s, ktorý dostal upravený bodykit v štýle BMW s úpravou od divízie M.

Nová i3s je ale hlavne silnejšia. Dostala až 184 bipolárnych, elektricko-benzínových koní (v prípade voľby dvojvalcového range extendera) s až 270 newtonmetrami, svetlá výška podvozku bola znížená približne o centimeter. Z nuly na stovku vie po novom vystreliť za 6,8 sekundy. Range extender má 38 koní a vie zvýšiť dojazd z približne 180 kilometrov na takmer 330.

Najmenší hybridný model mníchovskej automobilky, roztomilé i3, príde tentoraz v dvoch verziách.  Zdroj: BMW

Ak by ste chceli doplniť šťavu do novej i3 úplne doplna, stačia vám len 3 hodinky, problém je však v tom, že len so špeciálnou nabíjacou stanicou od BMW. So štandardnou sieťou, na akú máte pripojený napríklad váš počítač, to však bude trvať až 15 hodín. Ak si ale kupujete i3, pravdepodobne nekŕmite svoje auto tým istým, čím váš počítač. Či?

Chcete ju vidieť naživo? Vyberte sa na autosalón vo Frankfurte v septembri. Možno sa tam aj dozviete, koľko bude stáť a kedy vyjde na trh, čo zatiaľ automobilka utajuje.

Zdroj: press.bmwgroup.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK