Nové emoji tehotného muža pobúrilo ľudí: Pôrod by sa vraj nemal obmedzovať len na jedno pohlavie

  • Je to oficiálne. Do skupiny emotikonov pribudne ďalšia novinka
  • Nie všetci ľudia sú ňou však nadšení
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/djpinoe, instagram/lilnasx
  • Je to oficiálne. Do skupiny emotikonov pribudne ďalšia novinka
  • Nie všetci ľudia sú ňou však nadšení

Vraj kreativite sa medze nekladú. Či možno o tvorivosti hovoriť aj v súvislosti s novým emoji je ale otázne. Informácia o jeho plánovanom zavedení totiž medzi ľuďmi rozpútala poriadne vášne.

Vášnivé diskusie

Unicode oficiálne podpísal aktualizáciu súvisiacu so súborom 37 nových emoji. Ten s označením 14.0 má zahŕňať tehotného muža v rôznych odtieňoch pokožky.

Informácia o zamýšľaných krokoch už v júli rozpútala vášnivú diskusiu. Ľudia sa totiž názorovo nevedeli zhodnúť na tom, či je v poriadku, aby bol podobný krok povolený.

„Emojipedia však vo svojom návrhu vysvetlila, že tehotenstvo alebo pôrod by sa nemali obmedzovať len na jedno pohlavie len preto, že výlučne ženy majú schopnosť vynosiť dieťa,“ približuje návrh portál Ladbible. V správe sa uvádza, že pohlavie by nemalo určovať schopnosť starať sa o deti v domácnosti.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RAP (@djpinoe)

Aj na označenie plného brucha

Návrh zahŕňal aj príspevok Jessicy Clarkeovej, profesorky práva z Harvardskej univerzity, ktorá naznačuje, že „právo nemôže vnímať tehotenstvo ako niečo, čo sa deje iba v ženských telách, ale aj ako telesný stav, ktorý zažívajú osoby, ktoré sa neidentifikujú ako ženy“.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa MONTERO (@lilnasx)

Organizácia však ďalej vysvetlila, že emoji by nemalo slúžiť len výhradne na označenie pôrodu, informuje portál Joe. Očakávajú totiž, že ho budú ľudia používať aj „na označenie nepríjemného pocitu, keď sa na obed príliš veľa najedia“.

Emojipedia uviedla, že zavedenie emoji 14.0 je naplánované na september tohto roku. Jeho úplné zavedenie sa však očakáva až neskôr v roku 2021 či na začiatku roku 2022.

Zdroje: Ladbible, joe.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech