Nové informácie o tragédii v Čachticiach: Bývalý policajt porušil zásadu číslo jeden pri zbraniach

  • Polícia už zadržala podozrivého muža, ktorého rukou nešťastne zahynula mladá žena
  • Tá umývala riad vo svojej kuchyni
polícia
TASR/Pavol Zachar
  • Polícia už zadržala podozrivého muža, ktorého rukou nešťastne zahynula mladá žena
  • Tá umývala riad vo svojej kuchyni

Len včera sme informovali, že v Čachticiach došlo k nečakanej tragédii, kedy ženu zasiahla guľka pri umývaní riadku v jej kuchyni.

Portál tvnoviny.sk informoval, že podľa ich informácií šlo o bývalého policajta, ktorý si čistil poľovnícku zbraň. Guľka zasiahla mladú ženu až o niekoľko ulíc ďalej, miesto výstrelu a miesto tragédie sú od seba vzdialené cez 100 metrov.

Obeťou je 30-ročná žena, ktorá je podľa informácií Markízy učiteľkou v škôlke. Ostalo po nej trojročné dieťa, nedávno sa vrátila do práce z rodičovskej dovolenky.

Dve rôzne verzie

Ako expolicajt so zbraňou manipuloval a čo sa vlastne stalo, je stále predmetom vyšetrovania. Podľa portálu tvnoviny.sk sa informácie rozchádzajú. Jedna verzia hovorí o zaseknutom náboji, ďalšia o čistení. 

„Očividne zbraň bola nabitá. V každom prípade základná manipulácia so zbraňou a princípy sú také, že v bytových priestoroch nikdy nie je zbraň nabitá,“ vysvetlil pre tvnoviny.sk odborník na zbrane Martin Pšenka.

Podľa Pšenka má guľovnica dostrel minimálne štyri a pol kilometra. „Guľka po vystrelení a opustení hlavne je smrteľná po celej dráhe letu,“ pokračoval odborník.

Polícia muža zadržala

Podľa doteraz zisteného, pravdepodobne počas manipulácie so zbraňou v byte došlo k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil vo vzdialenosti približne 120 metrov okno oproti v bytovom dome,informuje polícia na sociálnych sieťach.

Muži zákona podozrivú osobu zadržali, ako ďalej informujú, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

„Každý držiteľ zbrojného preukazu a legálne držaných zbraní musí dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou a strelivom. Polícia na mieste zadržala podozrivú osobu, s ktorou sú momentálne vykonávané procesné úkony. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Nové Mesto nad Váhom začal trestné stíhanie vo veci prečinu Usmrtenie. Bližšie informácie k tejto tragickej udalosti poskytneme, až keď nám to procesná situácia dovolí.“

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá