Nové modely Porsche Cayenne GTS prekvapujú výnimočným zrýchlením. Známa je už aj cena

  • Automobilka Porsche dopĺňa modelmi Cayenne GTS a Cayenne GTS Coupé svoju ponuku SUV o dve nové vozidlá navrhnuté so zámerom dosahovať výnimočné jazdné výkony
  • Pre modely GTS je mimoriadne dôležitý pohon. Namiesto motora V6 biturbo s objemom 3,6 l bije pod kapotou oboch modelov Porsche Cayenne GTS opäť srdce V8
Porsche
  • Automobilka Porsche dopĺňa modelmi Cayenne GTS a Cayenne GTS Coupé svoju ponuku SUV o dve nové vozidlá navrhnuté so zámerom dosahovať výnimočné jazdné výkony
  • Pre modely GTS je mimoriadne dôležitý pohon. Namiesto motora V6 biturbo s objemom 3,6 l bije pod kapotou oboch modelov Porsche Cayenne GTS opäť srdce V8

S výkonom 338 kW (460 k) a s krútiacim momentom 620 Nm je štvorlitrový motor biturbo vo všetkých disciplínach výkonnejší. Oba modely Porsche Cayenne GTS s výbavou Sport Chrono zvládajú šprint z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy a dosahujú maximálnu rýchlosť 270 km/h. Celkový balík výbavy GTS potom dopĺňajú znížený športový podvozok, výnimočný dizajn a rozšírená výbava.

zdroj: Porsche

S novo vyvinutým 4-litrovým motorom V8 biturbo z vlajkovej lode modelového radu Cayenne dodáva nový model Porsche Cayenne GTS o 14 kW (20 k) a 20 Nm viac ako jeho predchodca. To vedie k výrazne vyššiemu výkonu a to platí aj pre verziu kupé. 

zdroj: Porsche

Štandardný šprint z 0 na 100 km/h je teraz o 0,6 sekundy rýchlejší ako predtým s balíkom výbavy Sport Chrono. Maximálna rýchlosť narástla o 8 km/h. Veľký dôraz sa popri tom kládol aj na účinnosť motora. Podľa kombinovaného cyklu NEDC dosahujú najšportovejšie modely Porsche Cayenne spotrebu paliva na úrovni 11,4 až 11,2 l/100 km.

zdroj: Porsche

K týmto úctyhodným hodnotám prispel aj špeciálne upravený športový výfukový systém, ktorý dotvára vysoko emotívny zvukový zážitok. Súčasťou štandardnej výbavy je výfukový systém s koncovkami umiestnenými na vonkajších stranách zadnej časti vozidla vytvorený tak, aby dodával nezabudnuteľný športový zvuk, ktorý má charakter.

zdroj: Porsche

Športový výfukový systém naladený na vysoké frekvencie je úplnou novinkou. Dostal dve centrálne umiestnené oválne koncovky, ktoré sa dodávajú iba pre model Porsche Cayenne GTS Coupé a v budúcnosti aj pre Porsche Cayenne Turbo Coupé, v oboch prípadoch v spojení s balíkom výbavy Lightweight Sports Package dodávaným na želanie.

zdroj: Porsche

Nastavenie podvozku nového Porsche Cayenne GTS vytvára ideálne predpoklady pre výnimočnú dynamiku pri prejazdoch zákrutami. Štandardné odpruženie s oceľovými vinutými pružinami znižuje vozidlo o 20 milimetrov a jeho súčasťou je aj systém Porsche Active Suspension Management (PASM). Ten zabezpečuje aktívne a veľmi športové pruženie a tlmenie. 

zdroj: Porsche

Súčasťou štandardnej výbavy je aj Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus). V spojení so štandardne dodávanými 21-palcovými diskami kolies RS Spyder Design, veľkými oceľovými brzdovými kotúčmi a s červenými brzdovými strmeňmi sú nové modely Porsche Cayenne GTS vozidlami, ktoré do segmentu SUV prinášajú ovládateľnosť a spontánnosť plnohodnotných športových vozidiel.

zdroj: Porsche

Štandardne dodávaný balík výbavy Sport Design zaručuje v spojení s viacerými čiernymi doplnkami výnimočný a exkluzívny vzhľad. Nové modely Porsche Cayenne GTS sa štandardne dodávajú s čiernymi vysoko lesklými 21-palcovými diskami kolies RS Spyder Design. Predné adaptívne LED svetlomety s funkciou Porsche Dynamic Light System (PDLS) a zadný LED pásik dostali tmavý vzhľad. 

zdroj: Porsche

Predné otvory pre vstup vzduchu, bočné lišty okolo okien, koncovky športového výfukového systému a logá modelu ako aj nápis Porsche na zadnej časti sú všetky čierne.

Športový a elegantný charakter modelov Porsche Cayenne GTS umocňujú v interiéri prvky ako sú špičkové čalúnenie materiálom Alcantara® na strope, stredoch sedadiel, stredovej opierke a na dverách ako aj obklady z tmavého brúseného hliníka. 

Nové modely Porsche Cayenne GTS sa už dajú objednať a u predajcov sa objavia začiatkom júla. V Nemecku sa ceny vrátane DPH a povinnej výbavy začínajú od 114 087 eur za Porsche Cayenne GTS a od 118 490 eur za Porsche Cayenne GTS Coupé.

Zdroj: Porsche

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK