Novinky na trhu zimných pneumatík: Continental predstavuje WinterContact TS 870 a WinterContact TS 870 P

  • Inovatívnejšie: vylepšená zmes Cool Chili a nový dezén
  • Bezpečnejšie: vysoká účinnosť v zime a vynikajúce vlastnosti na mokrom povrchu
  • Udržateľnejšie: nižší valivý odpor a výrazné navýšenie kilometrového výkonu
Continental_Wintercontact_TS870 (3)
Continental
  • Inovatívnejšie: vylepšená zmes Cool Chili a nový dezén
  • Bezpečnejšie: vysoká účinnosť v zime a vynikajúce vlastnosti na mokrom povrchu
  • Udržateľnejšie: nižší valivý odpor a výrazné navýšenie kilometrového výkonu

Mnoho slovenských vodičov síce ešte ani neprezulo na letné obutie, no napriek tomu spoločnosť Continental práve predstavuje nové zimné pneumatiky. Blíži sa totiž obdobie, kedy sa dealeri začnú pripravovať na zimnú sezónu. Moderné pneumatiky si v posledných rokoch prešli výrazným rozvojom vo všetkých funkčných parametroch. Možno aj z tohto dôvodu si môžu vodiči myslieť, že už je len malý priestor pre ďalšie zlepšovanie. Zimné pneumatiky WinterContact TS 870 a WinterContact TS 870 P od spoločnosti Continental napriek tomu dokazujú pravý opak – v technológii pneumatík stále existuje priestor pre míľové skoky. Novinky majú taktiež výraznú československú stopu. Vyrábajú sa totižto aj v závodoch Continental v českých Otrokoviciach či v našom Púchove, odkiaľ putujú do celého sveta.

WinterContact TS 870 – pre automobily kompaktnej strednej triedy 

WinterContact TS 870 kombinuje vynikajúci výkon v zimných podmienkach s prvotriednymi vlastnosťami na mokrom povrchu. Súčasne je veľmi ekologický – vďaka zníženiu valivého odporu a zvýšeniu kilometrového nájazdu. WinterContact TS 870 je úplne nový produkt, vyvinutý od základov, pokiaľ ide o konštrukciu, prevedenie dezénu aj zloženie. Výsledkom je model, ktorý v priamom porovnaní poskytuje o 3 % kratšiu brzdnú dráhu na ľade a o 5 % lepšiu ovládateľnosť na snehu. Nové pneumatiky poskytujú lepšiu priľnavosť na snehu, dobré jazdné vlastnosti počas mokra, a taktiež lepšiu ovládateľnosť na suchej vozovke. Vzhľadom k protichodným požiadavkám na vlastnosti obutia z hľadiska bezpečnosti verzus vplyvu na životné prostredie, je pokrok dosiahnutý v oboch oblastiach pôsobivý: 10 % nárast kilometrového výkonu je sprevádzaný znížením valivého odporu o 2 %.

Čo tieto informácie znamenajú? Prichádza nová pneumatika s výnimočne vyváženým výkonom všetkých vlastností, ktoré koncoví užívatelia od zimných pneumatík Continental očakávajú. Novinka vyhovuje aj hlavným požiadavkám slovenských vodičov. Podľa prieskumu je pre domáceho šoféra najdôležitejším faktorom pri výbere nových zimných pneumatík bezpečnosť* – a práve dobrá priľnavosť a stabilita sú k jej dosiahnutiu zásadné. 

WinterContact TS 870 P pre vysokovýkonové vozidlá a SUV

Druhá novinka je WinterContact TS 870 P ako nástupca modelu TS 850 P. Podobne ako jeho „menší brat“ aj nový model používa vylepšenú zmes Cool Chili aj kombináciu drážok pre lepší odvod vody. Pre zvýšenie bezpečnosti vodičov, ktorí používajú širšie pneumatiky, sa vývojári rozhodli opustiť koncept asymetrického dezénu. Pri pneumatikách TS 870 P nájdete konštrukciu so štyrmi širokými obvodovými drážkami, prebiehajúcimi medzi radmi dezénových blokov. Táto inovatívna štruktúra behúňa poskytuje zásadné výhody. Veľmi rýchlo odvádza vodu z kontaktnej plochy, čo zaručuje lepšiu ovládateľnosť, kratšiu brzdnú dráhu a účinnú ochranu proti aquaplaningu.

V porovnaní s ich osvedčeným predchodcom dosiahli vývojári 4 % zlepšenia pri brzdení na mokrej ceste a 8 % zlepšenia pri ochrane pred aquaplaningom – bez toho, aby ohrozili ostatné parametre. Nová zimná pneumatika má taktiež o 2 % nižší valivý odpor a o 16 % vyšší kilometrový nájazd. To určite ocenia aj slovenskí spotrebitelia, ktorí väčšinou od zimných pneumatík očakávajú výdrž, presahujúcu nájazd 30 tisíc kilometrov, čo nie je pre TS 870 P žiadny problém.

„Veríme, že si motoristi nové modely zimných pneumatík WinterContact TS 870 a WinterContact TS 870 P obľúbia – rovnako ako ich predchodcov. Continental sa dlhodobo usiluje o čo najväčšiu bezpečnosť na cestách a uvádzaním kvalitných pneumatík s najmodernejšími technológiami – ako je napríklad vylepšená zmes Cool Chili – tomu aktívne prispieva,“ tvrdí Magda Nagy, riaditeľka Divízie marketing v spoločnosti Continental Barum. „Som rada, že aj tu u nás doma – vo výrobných závodoch v Otrokovciach a v Púchove, tieto novinky koncernu Continental vyrábame.“

* Prieskum agentúry STEM/MARK, zadaný spoločnosťou Continental Barum s.r.o., prevedený v období 30. septembra – 7. októbra 2020. Barum, Semperit, Matador a General Tire.  

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie