Novou predsedníčkou strany PS je Irena Bihariová, Trubana porazila o päť hlasov

  • Do čela mimoparlamentnej strany sa postaví známa rómska aktivistka
Irena Bihariová
TASR/Jaroslav Novák
  • Do čela mimoparlamentnej strany sa postaví známa rómska aktivistka

Predsedníčkou mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) sa stala Irena Bihariová. Zvolili ju delegáti hnutia na sneme, ktorý sa konal elektronicky v sobotu. PS o tom informuje na sociálnej sieti. Protikandidátom bol Michal Truban.

Bihariová získala 105 hlasov, Truban 100 hlasov. Predsednícke kreslo ostalo prázdne po tom, ako sa Truban vzdal funkcie po prehratých parlamentných voľbách. Truban na Facebooku svojej súperke zagratuloval. „Gratulujem novej predsedníčke Irene Bihariovej k zvoleniu. Presne tak, ako som povedal, budem ju a celé Progresívne Slovensko z celých síl naďalej podporovať a pracovať pre naše hnutie a našich voličov,“ uviedol bývalý predseda a spoluzakladateľ strany.

Irena Bihariová je právnička, ktorá sa špecializuje na trestné činy extrémizmu vrátane tých vo virtuálnom prostredí. Od roku 2009 vedie občianske združenie Ľudia proti rasizmu, v ktorom niekoľko rokov poskytovala bezplatnú právnu pomoc obetiam takzvaných „hate crimes“. Okrem toho sa viac ako osem rokov venuje problematike anticigánizmu a postojov verejnosti voči menšinám.

Gratulujem novej predsedníčke Irene Bihariovej k zvoleniu. Presne tak, ako som povedal, budem ju a celé Progresívne…

Gepostet von Michal Truban am Samstag, 6. Juni 2020

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech