Novozrekonštruovaný hotel v centre Bratislavy horí

  • Budova Danube v centre Bratislavy horí
  • Príčina požiaru zatiaľ nie je známa
TASR
  • Budova Danube v centre Bratislavy horí
  • Príčina požiaru zatiaľ nie je známa

Nebolo to tak dávno, čo začal horieť symbol Paríža, Katedrála Notre-Dame, a hasiči sa márne pokúšali o záchranu historickej pamiatky. Budova, kde sídli hotel Park Inn by Radisson Danube, má síce od dominanty Bratislavy ďaleko, no Slováci túto stavbu dôverne poznajú aj vďaka jej kontroverznej renovácii a fasáde.

Kriticky sa k nej pre portál Trend vtedy vyjadril aj starosta mestskej časti Staré mesto Radoslav Števčík. „Stále si myslím, že proces je zvratný a nič nie je definitívne. Som optimista a verím, že táto, nazvem to opacha, na ktorú sa zmenil hotel, zmení podobu a bude poľudštená.“ Ako to však už na Slovensku býva, proces sa ťahá až doteraz. Pôvodne mal byť Danube zatvorený a rekonštruovaný ešte v novembri minulého roku, no s fasádou sa doteraz nepohlo.

Dnes po pol druhej prišiel portál Zomri s fotografiou hotelu, kde sa rozpútal požiar. Jeho pôvod zatiaľ nie je známy. „V mestskej časti Bratislava-Staré Mesto horela fasáda hotela Park Inn. Profesionálni hasiči majú požiar pod kontrolou. K ohrozeniu života alebo zdravia Staromešťanov, podľa našich informácií nedošlo,“ uviedol portál Staré Mesto na svojej facebookovej stránke.

Slovenský Notre Dame horí…🔥 #veducipukancehoria(Patrik)

Gepostet von Zomri am Montag, 29. April 2019

Podľa informácií TASR  vystúpil požiar do výšky 10 metrov a nahlásený bol krátko po 13:00 h.  Na mieste zasahuje 24 hasičov so siedmimi kusmi techniky. Pre TASR to potvrdilo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

„Hasiči sa momentálne snažia rozobrať fasádu a zateplenie a nájsť skryté ohniská. Zranené ani usmrtené osoby neboli z miesta požiaru nahlásené,“ informovalo TASR operačné stredisko.

Správu budeme aktualizovať. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech