Nový bizarný biznis zarába na antivaxeroch: Liečia niečo, čo neexistuje a niečím, čo nefunguje

  • Ide o neúčinný produkt na neexistujúcu diagnózu
  • Celý balík daných produktov stojí viac než 100 eur
vyzivove doplnky
Unsplash/Amandra Jones, Mufid Majnun
  • Ide o neúčinný produkt na neexistujúcu diagnózu
  • Celý balík daných produktov stojí viac než 100 eur

Na strachu ľudí sa očividne ľahko zarába. Projekt Očami farmácie upozorňuje na balíček produktov, ktoré ani zďaleka nefungujú tak, ako ich prezentujú. Potravinové doplnky vraj majú z tela očkovaných ľudí odstrániť nanoboty a detoxikovať telo. Nič také však neexistuje.

Očami farmácie je projekt zameraný na poskytovanie informácií a rád zo sveta farmácie. Dostaneš sa vďaka nemu k overeným informáciám z poľa farmaceutického priemyslu a zároveň ti priblížia prácu a úlohy farmaceutov. 

Výživové doplnky majú pomáhať s následkami vakcín

Informácie, ktoré priemyslom kolujú, často nie sú ľahko prístupné, alebo sú napísané odborne. Práve tomuto problému sa postavil Marek Kajan, ktorý v Bratislave študoval na Farmaceutickej fakulte. Projekt Očami farmácie založil práve preto, aby sa informácie, ktoré kolujú jeho svetom dostali aj k bežným ľuďom. Súčasťou jeho projektu je zároveň aj vyvracanie hoaxov, ktoré sprevádzajú celú pandémiu.

Práve na dezinformácie je zameraný aj jeho najnovší príspevok. Očami farmácie poukazujú na neúčinný produkt, na neexistujúcu diagnózu. Pretože: „Tak sa robí biznis v roku 2021.“

Balíček doplnkov je podľa jeho slov produktom roku 2021 a čitateľov pripravuje na divokú jazdu. V sérii príbehov na sociálnych sieťach predstavuje balenie piatich výživových doplnkov, ktoré majú pomáhať so zmierňovaním poškodení vyvolaných mRNA vakcínami.

Tí, čo majú AstraZenecu majú smolu, konštatuje. Okrem toho, že ti doplnky vraj pomôžu s nežiadúcimi účinkami vakcín, zároveň detoxikujú a čistia telo od nanobotov, komentuje Marek Kajan.

Akú vakcínu by si si vybral/a, ak by si mal/a výber?

Biznis si robia na neinformovaných a vystrašených

Prvý v balíčku výživových doplnkov je jód, ktorý vraj „zvyšuje rýchlosť rozpadu mRNA“. Marek dodáva, že mRNA sa fyziologicky rozpadne do 72 hodín sám, bez akejkoľvek pomoci. Druhý z ponúkaných produktov je zinok, ktorému sú podľa slov Očami farmácie často pripisované až zázračné schopnosti. Okrem tých dokáže po novom aj „umlčať mRNA“.

Kvercetin má potlačovať expresiu mRNA a miRNA a supernabitý uhlík C60 „umožňuje rastlinným biotechnologickým aplikáciám mRNA vnútorne sa stotožniť s bunkami a následne účinne umlčať gény“. PQQ, ako posledný z balíčka „pomáha pestovať nové mitochondrie“.

Marek Kajan dodáva, že práve tento balíček je jedným z dôkazom slabej regulácie výživových doplnkov, na čo v minulosti už viackrát reagoval. Všetky výživové doplnky ťa spolu vyjdú 120 eur. Mnohí už naleteli, pri tom ide o neúčinný produkt, na problém, ktorý neexistuje. Ľudské telo totiž vakcínu do niekoľkých hodín zlikviduje, zostanú po nej iba protilátky, ktoré si vytvára telo samo.

Zdroje: Očami farmácie, Facebook Očami farmácie, Som farmaceut

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie