Nový futuristický hoverbike je ako zo Star Wars

  • Z Ruska pochádza mnoho šialeností a tento hoverbike je jednoznačne jednou z nich.
scorpion
foter.com/youtube.com
  • Z Ruska pochádza mnoho šialeností a tento hoverbike je jednoznačne jednou z nich.

Možno sa raz budeme po vonku preháňať ako Scout Trooperi po planéte Endor. Alexander Atamanov z Moskvy, ktorý je CEO startupu Hoversurf svetu predstavil hoverbike s názvom Scorpion ako vystrihnutý zo Star Wars. Keďže sú kvadrokoptéry poháňané batériami čoraz väčšie, výkonnejšie a dokážu zdvihnúť väčšiu záťaž, bolo len otázkou času, kedy niekto jednu z nich osedlá. Podľa Alexandra je z pozemnej prepravy lietaniu najbližšia jazda na motorke, preto je sedlo jeho výtvoru inšpirované enduro motorkou, ale namiesto riadidiel nájdeš dva joysticky, ktoré fungujú presne ako tie na ovládačoch od dronov.

foto: youtube.com

Samozrejme to nie je len motorka s primontovanými vrtuľami. Kvôli tomu, že ťažisko jazdca je vysoko nad vrtuľami, je platforma Scorpionu už zo svojej podstaty nestabilná. Okrem toho sa pre pohyb celý hoverbike nakláňa do požadovaného smeru, takže je tu aj riziko, že sa s ním prevrátiš.

Preto v Hoversurf venovali veľa úsilia do vývoja softvéru, ktorý obmedzí maximálny uhol náklonu a výšku letu. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 50 km/h, ale aj napriek tomu bude jej dosiahnutie pre asi väčšinu ľudí poriadne adrenalínovým zážitkom. Plne nabité batérie vraj vystačia na 27 minút letu.

Ale najdesivejšou časťou tohto hoverbiku budú vrtule krútiace sa obrovskou rýchlosťou len kúsok od jazdcových nôh. Stačí aby ti noha trochu ušla a máš po nej. A čo by sa stalo v prípade havárie, alebo keby sa hoverbike prevráti a pristane na jazdcovi si radšej ani nejdem predstavovať. Určite by nebolo na škodu, keby má Scorpion okolo vrtulí aspoň nejakú ochrannú obruč. Na druhú stranu, takto sa mu meno po nebezpečnom tvorovi fakt hodí.

Prvý skúšobný let Scorpionu prebehol vo februári v Moskve. Alexander plánuje ísť s prototypom na turné po USA, aby nalákal potenciálnych zákazníkov, ktorí sú dosť šialení na to, aby osedlali jeho výtvor. Za jeden hoverbike si pýta 150 000 dolárov.

zdroj: iol.co.za

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech