Nový nočný spoj z Viedne do Bruselu má za sebou prvú jazdu, prepravca však chystá ďalšie novinky

  • Cesta trvala zhruba 14 hodín a spoj mal celkovo 16 zastávok
  • Najlacnejší lístok stojí cca 30 eur, najdrahší vyše 200 eur
  • Rakúska spoločnosť však sľubuje ešte príjemnejšie nočné cestovanie a novú generáciu vozňov
BeFunky-collage-6
oebb.at
  • Cesta trvala zhruba 14 hodín a spoj mal celkovo 16 zastávok
  • Najlacnejší lístok stojí cca 30 eur, najdrahší vyše 200 eur
  • Rakúska spoločnosť však sľubuje ešte príjemnejšie nočné cestovanie a novú generáciu vozňov

V pondelok ráno dorazil na bruselskú železničnú stanicu Midi takzvaný Nighjet, ktorý predstavuje nový nočný vlakový spoj z Viedne, priamo do Bruselu. Informoval o tom portál teraz.sk. Cesta trvala zhruba 14 hodín a spoj mal celkovo 16 zastávok.

Prevádzka nočných vlakov sa tak do Belgicka vrátila po viac než 16 rokoch. Nighjet je prevádzkovaný rakúskou železničnou spoločnosťou ÖBB a na tejto trase bude jazdiť dvakrát týždenne. Nové spojenie železničná spoločnosť síce oznámila už koncom minulého roka, prvá cesta však bola uskutočnená len pred pár dňami.

Teraz.sk s odvolaním sa na agentúru Beluga uvádza, že hlavnou výhodou tohto spojenia sú lôžkové vozne a desaťkrát menšie emisie CO2, než v prípade cesty lietadlom. Brusel je označovaný aj za jedno z hlavných miest Európy, pretože je sídlom Európskej komisie či iných inštitúcií. Okrem klasických výletov je práve preto Brusel obľúbenou destináciou zamestnancov štátnej služby, tlmočníkov či podnikateľov.

Čítaj viac TU>> Cesta z Bratislavy do Prahy bude trvať len dve hodiny

Takto vyzerá budúcnosť vlakov

Napriek tomu, že najlacnejší jednosmerný lístok stojí len 29 eur, ležadlový sa však môže vyšplhať už na 119 eur a najdrahší lôžkový až na 229 eur. Za podobné a v mnoho prípadoch aj lacnejšie ceny sú už pritom dostupné aj spiatočné letenky.

Rakúska spoločnosť však sľubuje ešte príjemnejšie nočné cestovanie a vyššiu úroveň pohodlia. Na svojej stránke uvádzajú, že ďalšie nové vlaky budú pre cestujúcich k dispozícii už v roku 2022. V novej generácii vozňov nebude podľa nich chýbať vynovený ultramoderný dizajn a luxus, ktorý okrem iného zahŕňa aj vlastné WC, sprchu či wifi pripojenie.

Zdroje: nightjet.com, teraz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech