Nový rebríček TOP influencerov ťa prekvapí. Je v ňom tréner aj špičková športovkyňa, Janatini tam nenájdeš

  • Kto sú nepísaní králi a kráľovné internetu? Forbes zverejnil rebríček TOP 20 influencerov zo Slovenska
  • Je v ňom eko-aktivistka, youtuber, známa športovkyňa aj vedec
molnár, sviteková
Maroš Molnár, Sandra Sviteková
  • Kto sú nepísaní králi a kráľovné internetu? Forbes zverejnil rebríček TOP 20 influencerov zo Slovenska
  • Je v ňom eko-aktivistka, youtuber, známa športovkyňa aj vedec

Forbes zverejnil rebríček influencerov, ktorí sú nepísanými kráľmi a kráľovnami internetu. O tých najlepších z najlepších hlasovalo viac ako 15-tisíc respondentov, pričom podmienkou bolo, aby mal influencer minimálne 45-tisíc sledovateľov a/alebo odberateľov na Instagrame a Youtube.

Aj tento rok nastali viaceré zmeny v rebríčku, ktorý ukazuje, kto vie najviac ovplyvniť názory, činy a nákupné alebo cestovateľské rozhodnutia slovenskej populácie aktívnej na sociálnych sieťach. Rebríček pre Forbes vytvorila agentúra GroupM.

Do rebríčka sa tento rok nedostala napríklad Janatini, ktorá vyhrala minulý rok. „Maroš Molnár v našom prieskume najviac narástol v parametri Celebrity score, to je celková znalosť a pozitívne asociácie. Na jeseň minulého roka mu začal výraznejšie rásť počet sledovateľov na Instagrame, čo koreluje so začiatkom vysielania novej série relácie Extrémne premeny. Janatini si stále drží dobré hodnoty, ale už nie sú nadpriemerné. To znamená, že v tejto vlne dopytovania sa našlo viacero influencerov, ktorí boli vnímaní lepšie ako ona,“ vysvetľuje pohyby v rebríčku Barbora Gabrižová, Head of Data and Analytics v agentúre GroupM.

Ranking 20 najväčších slovenských influencerov bol zostavený na základe viacerých kritérií, pričom pri poradí bolo najdôležitejšie konečné Influence Power Index skóre. V rámci toho sa vyhodnocuje nielen znalosť influencera, a teda potenciálny zásah, jeho obľúbenosť alebo prepojenie na značku, ale aj takzvaný influence funnel, čo je meranie toho, nakoľko dokáže influencer ovplyvniť svojich followerov/subscriberov. 

Rebríček je skutočne pestrý, je v ňom zastúpených 12 žien a 8 mužov.

1. Maroš Molnár – Kondičný tréner, ktorý sa preslávil účasťou v šou Extrémne premeny. Trénoval známe mená, na Instagrame sa venuje tréningovým tipom a videám. Minulý rok v rebríčku získal 12. miesto.

2. Dejepis Inak – Na druhom mieste skončila Sandra Sviteková, ktorá na Youtube natáča videá o histórii, ale aj o filozofii. Tento kanál má viac ako 162-tisíc odberateľov na Youtube, na Instagrame sa Sandre tiež darí veľmi dobre. V rebríčku je po prvýkrát.

3. JurajVie – Juraj Šlauka tvorí edukačné videá, kde za zameriava na rôzne otázky, ktoré trápia ľudstvo už dlho. Na Youtube jeho kanál odoberá viac ako 200-tisíc ľudí, obsah tvorí už od roku 2017.

4. Garáž.tv – Na štvrtom mieste sa umiestnil Rasťo Chvála. Ten v roku 2019 v rovnakom rebríčku obsadil prvé miesto, o rok neskôr druhé. Dlhé roky sa ako novinár venoval hodnoteniu automobilov, dnes to robí vo vlastnom projekte.

5. Nina Skalíková – Začínala úpravami cudzích fotografií, dnes fotí vlastné. Na jej portrétoch sú známe tváre ale aj obyčajní ľudia, fotí však aj svadby. Do povedomia ju dostali najmä fotky z celého sveta, našla sa v nich a tvrdí, že dnes ju láka fotenie bežného života ľudí z celého sveta.

Zdroj: Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech