Nový slovenský film sa v uliciach Bratislavy prezentuje kontroverznou reklamou, aká tu ešte nebola

  • Na autobusovej zastávke pred budovou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky sa objavila krvavá košela
  • Chce upriamiť pozornosť ľudí na nový film, ktorý by si mal pozrieť každý Slovák
ost
Instagram/Ostrymnozomfilm
  • Na autobusovej zastávke pred budovou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky sa objavila krvavá košela
  • Chce upriamiť pozornosť ľudí na nový film, ktorý by si mal pozrieť každý Slovák

Len pred pár dňami bola spustená outdoorovú kampaň k dlhoočakávanému filmu Ostrým nožom, za ktorým stojí režisér Teodor Kuhn. Film, ktorého rozpočet predstavoval 512 000 eur má premiéru už 21. februára.

Snímka naráža na kontroverznú vraždu Daniela Tupého, ktorá nikdy nebola vyriešená. Okrem klasických plagátov a bilboardov si jej tvorcovia pripravili jednu špeciálnu inštaláciu. Čo symbolizuje košeľa na autobusovej zastávke pred budovou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky a Najvyššieho súdu? V tomto prípade ide o zámer upútať pozornoť širokej verejnosti. Tvorcovia filmu chceli upozorniť na dôležitú tému a rozprúdiť spoločenskú debatu. Zdá sa, že sa im to aj podarilo.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ostrým nožom (@ostrymnozomfilm),

„Keď nakrútite film, aby mali všetci na očiach príbeh, čo slúži ako memento pre Slovákov, musíte urobiť aj reklamu, ktorá svojou surovosťou udrie do očí. Aby sa nezabudlo,“ vysvetľuje Peter Michalka, kreatívny riaditeľ kampane. Na koncepte vizuálu filmu pracovala pražská reklamná agentúra Zaraguza na čele Petrom Michalkom v spolupráci s Romanom Číhalíkom a Filip Sajkom.

Dej podľa skutočnej udalosti, z ktorého mrazí

Film predstavuje život Ľudovíta, ktorému zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na slobodu a Ľudo sa všetkými silami snaží dosiahnuť ich opätovné zadržanie. Bojuje s apatickou políciou, oportunistickou sudkyňou, ale aj s faktom, že svojho syna dostatočne nepoznal a nebol mu oporou.

Čím viac sa sám viní za jeho smrť, tým viac sa rozpadá jeho vzťah s manželkou Zuzanou a dcérou Jankou. A tým úpornejšie sa snaží sám zasahovať do vyšetrovania. Keď sa však dozvie, že za synovou smrťou nestál náhodný útok extrémistov, ale organizovaná zločinecká skupina, uvedomuje si, že stojí proti nepriateľovi nad svoje sily. Pokúsi sa zachrániť aspoň to, čo mu ešte ostalo – vlastnú rodinu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech