Nový trávnik na Námestí slobody v Bratislave vyschol za tri dni, jeho posledná časť stála mesto takmer 4-tisíc eur

  • Viacero ľudí mesto upozornilo na vyschnutý trávnik na Námestí slobody
  • Za jeho výsadbou stojí bývalé vedenie mesta a HB Reavis
Wikimedia (Hyro84)
Wikimedia (Hyro84)
  • Viacero ľudí mesto upozornilo na vyschnutý trávnik na Námestí slobody
  • Za jeho výsadbou stojí bývalé vedenie mesta a HB Reavis

Námestie slobody patrí medzi najväčšie a najznámejšie bratislavské námestia priamo v centre mesta. Minulý rok sa tu spustil veľký proces revitalizácie.

Podľa informácií, ktoré uviedol Matúš Vallo na svojej facebookovej stránke, uzavrel v rámci obnovy námestia bývalý primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal zmluvu so spoločnosťou HB Reavis. Firma tu mala okrem iného aj vysadiť novú trávnatú plochu. Trávnik vysadila iba pred tromi dňami, no už teraz sa nachádza v zlom stave a vysychá. Na problém upozornilo hneď niekoľko ľudí aj na sociálnych sieťach.

Podľa slov hovorcu mesta Bratislava Petra Bublu firma zaviedla zavlažovací systém a jeho funkčnosť aj vyskúšala. Medzičasom prišlo pravdepodobne k jeho poruche a za ten čas sa trávnik dostal do stavu, ktorý momentálne vidíme.

„Dohodli sme s developerom, že pokiaľ sa trávnik do 4 dní, kedy sa bude intenzívne zavlažovať, nechytí, developer zabezpečí jeho kompletnú výmenu. Túto realizáciu hlavné mesto, samozrejme, prevziať nemôže a preberieme to až po prvej kosbe trávnika. Vzniknutá situácia nás mrzí,“ vyjadril sa Bubla pre Startitup.

Námestie slobody sa dlhé roky nachádzalo v dezolátnom stave. V máji minulého roku sa mesto rozhodlo, že lokalitu opraví a revitalizuje.

Podľa oficiálnych informácií mesta Bratislava sa v rámci tohto procesu začala aj výmena betónových plôch, úprava kamennej dlažby či výmena poškodených žľabov odvodnenia. Mesto v tom čase plánovalo aj pripojenie na nabíjanie elektromobilov a opravu fontány. Vtedajší primátor Ivo Nesrovnal uviedol, že bol s prácou HB Reavis spokojný.

„Od investora HB Reavis, ktorý na Nám. Slobody pokladal nový trávnik, vieme, že náklady na poslednú trávnatú časť sa pohybujú vo výške 3-4-tisíc eur. Predchádzajúce trávnaté časti taktiež vysádzal investor,“ potvrdil nám hovorca mesta Bratislava. Článok budeme aktualizovať po vyjadrení HB Reavis.

Zdroj: Bratislava, Matúš Vallo má rád Bratislavu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech