Nový úsek obchvatu Bratislavy sprejazdnili pre verejnosť. Šoférom sa konečne trochu uľaví

  • Dnes sa otvorila ďalšia časť nultého obchvatu Bratislavy
  • D4 R7 sa stavia pomocou PPP projektu
D4R7
TASR/Michal Svítok
  • Dnes sa otvorila ďalšia časť nultého obchvatu Bratislavy
  • D4 R7 sa stavia pomocou PPP projektu

V nedeľu oficiálne otvorený vyše štvorkilometrový úsek nultého bratislavského obchvatu D4/R7 je už prejazdný pre verejnosť. „Prvé auto vošlo na novootvorený úsek o 17.45 h,“ TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Bratislave Veronika Martiniaková.

„Od tejto chvíle možno jazdiť v úseku križovatka Rusovce a križovatka Ketelec. Súčasťou diaľnice je aj Lužný most, ktorý vedie cez rieku Dunaj,“ pripomenula.

Posledné úseky projektu D4/R7 sa budú podľa zhotoviteľa obchvatu, spoločnosti D4R7 Construction, otvárať postupne, pretože organizácia dopravy v hlavnom meste je náročný proces.

„Pokračujeme viacerými ďalšími úkonmi, ktoré povedú k otvoreniu zostávajúcej časti rýchlostnej cesty R7 medzi križovatkami Bratislava – Nivy a Bratislava – Juh a úseku D4 Bratislava – Jarovce a Bratislava – Petržalka pred záverom prvého októbrového týždňa,“ dodala spoločnosť.

🚙 NOVÝ MOST CEZ DUNAJ JE OTVORENÝNovootvorený úsek diaľnice D4 spája križovatky Rusovce a Bratislava-juh (D4xR7) a má…

Posted by Bratislavský kraj on Sunday, September 26, 2021

Bratislavský obchvat sa staval formou verejno-súkromného partnerstva (PPP). Jeho súčasťou je 59 kilometrov novej diaľnice, 13,5 križovatky, 122 mostných objektov vrátane najdlhšie súmostia na Slovensku s dĺžkou viac ako tri kilometre. Ide o najväčší PPP projekt na Slovensku.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech