Nový vietor v MMA. Česko-slovenská organizácia RFA predstavila svoje hviezdy

  • Na bojovú scénu prichádza nová organizácia Real Fight Arena
  • Na tlačovej konferencii predstavila hviezdne mená bojovníkov zo Slovenska a Česka
  • Premiéru prvého podujatia bude mať budúci rok
RFA
Startitup/Laura Bednárová
  • Na bojovú scénu prichádza nová organizácia Real Fight Arena
  • Na tlačovej konferencii predstavila hviezdne mená bojovníkov zo Slovenska a Česka
  • Premiéru prvého podujatia bude mať budúci rok

Včera podvečer prebehla tlačová konferencia novej MMA organizácie Real Fight Arena (RFA). Organizácia oficiálne vstúpila na bojovú scénu a fanúšikovia zmiešaných bojových umení sa môžu tešiť na nové tváre.

RFA sa netají svojimi ambíciami. Od začiatku tvrdí, že chce byť jednou z najväčších organizácií zmiešaných bojových športov a jednotkou na československom trhu.

Na základe toho podpísala zmluvy s viacerými aktívnymi ostrieľanými bojovníkmi. Niektorí z účastníkov sa však kvôli prebiehajúcim turnajom v zahraničí nemohli zúčastniť slávnostného predstavenia. 

RFA
zdroj: Startitup/Laura Bednárová

Moderátori Marcel Forgáč a Marcel „Osťo“ Osztas počas večera odhalili prvých devätnásť známych mien. Medzi nimi sú aj ostrieľaní borci, ako Tomáš Deák, Igor Daniš, Jakub Kadáš, Jozef Wittner, Tomáš Možný, Kamil Cibinski, Adrián Bartl, Michal Zátorský, Michal Duba, nová krv Sebastián Fapšo, Jacob Mikula, Michal Mokrý, Thomas Redento, ale aj mená z Čiech, Bernard Plavec a Leo Brichta.

Zoznam však ešte nie je finálny. Organizátori budú časom postupne odhaľovať ďalšie veľké mená. Ďalšie české „bomby“ sa predstavia na blížiacej sa tlačovej konferencii v Prahe.

„Momentálne máme podpísaných okolo 40 dlhodobých kontraktov a asi 10 zápasníkov, ktorých máme potvrdených na jednotlivé zápasy. Chceme im priniesť nadštandardné podmienky a prostredie, ktoré cítia aj vo svete. Úspech našej organizácie je priamo úmerný kvalite výkonov našich bojovníkov a my si to uvedomujeme. Preto komunikácia s nimi nekončí skončením ich zápasu, práve naopak,“ hovorí organizátor tohto projektu Boris Marhanský.

RFA
zdroj: Organizácia RFA

Pre bojovníkov prináša zmenu a možnosť bojovať doma

Motivácie príchodu bojovníkov do novej organizácie boli rôzne. Spoločnými faktormi však boli celková zmena prostredia a možnosť bojovať na domácej pôde.

Pre jednu z hlavných postáv Tomáša Možného je RFA príležitosť, ako sa predstaviť na domácej scéne a zápasiť nie len v zahraničí, ale aj pred domácim publikom. Najväčšou motiváciou Tomáša Deáka je hlavne zápasiť a vyhrávať.

Ostrý štart príde budúci rok

Na budúci rok je naplánovaných už šesť eventov. Prvý veľký fight sa bude konať budúci rok v Bratislave 14. mája 2022 v Národnom tenisom centre.

„Fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na kvalitných bojovníkov od nás a zo zahraničia, ale aj na výborný sprievodný program. Kreujeme šou, ktorá prinesie ľudom nezabudnuteľný športový zážitok. Ten si budú môcť pozrieť aj prostredníctvom live prenosov na televíznych obrazovkách,“ hovorí organizátor projektu Boris Marhanský. 

Predpredaj vstupeniek na premiéru RFA je spustený od dnes. Fanúšikovia si môžu zakúpiť prvých 150 limitovaných lístkov za zvýhodnenú cenu.

Ďalšie športové galavečery by sa mali odohrať v Prievidzi, Košiciach, Brne, Ostrave a celá sezóna vyvrcholí 17. decembra v Prahe, kde budú prebiehať prvé titulové zápasy. „Praha bude prvým turnajom, kde budeme prvýkrát udeľovať aj opasky šampiónov podujatia,“ dodal organizátor Marhanský.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

„Okrem MMA zápasov budeme organizovať zápasy v postoji Muay Thai s malými rukavicami, aby sme podporili aj tento druh zápasov,“ dodáva Boris.

Ide o thajský box, ktorý je momentálne svetovo veľmi populárny. Aj z tohto dôvodu sa organizátori rozhodli priniesť práve tento druh umenia. Počty súbojov na eventoch by mali byť v pomere dva ku jednej v prospech MMA.

Dlhodobým cieľom RFA je mať spokojných zákazníkov, spokojných fanúšikov, plné arény a hlavne stať sa najväčšou organizáciou v Česko-Slovensku. Aj preto sa budú počas prvých dvoch rokov sústrediť najmä na tento trh.

V prípade situácie, že by sa organizácia naozaj stala jednotkou na trhu, bude sa chcieť rozširovať ďalej najmä do Maďarska, ale aj do ďalších susedských krajín.

Otvorení sú aj spoluprácam s inými organizáciami, či už nás alebo v zahraničí. „Chceme sem priniesť niečo nové a budeme sa snažiť spájať a pomáhať si navzájom,“ dodáva na záver organizátor Boris Marhanský. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá