Nový zákon: Obyvatelia tejto krajiny budú musieť povinne venčiť psa 2 krát denne. Ak tak nespravia, čaká ich pokuta

  • Nemecká vláda chce zaviesť nové pravidlá týkajúce sa majiteľov psov
  • Domáci miláčikovia nemajú podľa prieskumov dostatok pohybu a to chcú zmeniť
Pes
Unsplash/ Wolfgang Hasselmann, Fran
  • Nemecká vláda chce zaviesť nové pravidlá týkajúce sa majiteľov psov
  • Domáci miláčikovia nemajú podľa prieskumov dostatok pohybu a to chcú zmeniť

Ministerka poľnohospodárstva Julia Klöcknerová sa nedávno zmienila, že plánuje zaviesť nové pravidlá do zákona týkajúceho sa psov. 

Psi podľa prieskumov nemajú dostatok pohybu a práve to majú nové kroky vlády zmeniť. Ich majiteľom chcú nariadiť, aby s nimi chodili na prechádzky dvakrát denne, 

Majitelia však nerozumejú, ako sa vláda chystá tieto pravidlá presadzovať a overovať. 

Prechádzky dvakrát denne

Do zákona o psoch plánuje Klöcknerová zaviesť novú legislatívu, ktorá má zabezpečiť, že majitelia psov svojich miláčikov vezmú na prechádzky dvakrát denne. Tie už viac nemajú byť iba krátkymi výletmi po okolí. 

Mali by trvať aj podstatne dlhšie a to aspoň hodinu. Zákon je podľa slov ministerky poľnohospodárstva založený na dôkazoch, že psy nemajú denne dostatok pohybu a nie sú cvičení. 

Psy potrebujú dostatočnú mieru aktivity a kontaktu s okolím aj environmentálnymi stimulmi. A to denne, niekoľkokrát. 

Psy nie sú plyšové hračky. Majú tiež svoje vlastné potreby, ktoré je potrebné zohľadniť, “uviedla Klöcknerová.

Pes
zdroj: Unsplash/ Ryan Stone

Nová legislatíva

Okrem nových povinných prechádzok už nebude viac povolené, aby bolo viac ako 9,4 milióna psov dlho doma samých. Zakázané má byť aj držanie psov uviazaných na reťazi alebo na vodidle dlhšiu dobu. 

Obmedzený má byť aj maximálny povolený počet psov, ktorých ľudia môžu vlastniť. Naraz v jednej domácnosti môžu byť najviac tri sučky so šteňatami. 

Zmena pravidiel sa dotkne aj maximálnej teploty v priestoroch, kde psy žijú. „Najmä v súčasných extrémnych teplotách musíme zaistiť, že zvieratá zachránime pred utrpením v dôsledku horúčav,“ povedala ministerka.

Niektorí politici aj ľudia sa vyjadrili voči novým pravidlám negatívne. Poslankyňa kresťanskej demokratickej únie Saskia Ludwig povedala, že v nedávnej vlne obrovských horúčav vôbec nebolo možné, aby boli psi vonku.

Nebudem brať svoj rhodézskeho ridgebacka na dve kolá prechádzok v 32 ° horúčave, skôr namiesto toho skočíme do rieky, aby sme sa osviežili,“ napísala na svojom Twitteri.

Ako však vláda plánuje na túto novú legislatívu dohliadať, zatiaľ nie je jasné. V Nemecku vlastní psov totižto 19 % domácností, preto ostáva hlavnou otázkou forma ich kontroly. 

Ministerstvo poľnohospodárstva potvrdí, že za presadzovanie nových pravidiel budú zodpovedné miestne orgány v každom nemeckom štáte.

Očakáva sa, že právne predpisy nadobudnú účinnosť budúci rok.

Zdroje: dailymail.com, theguardian.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech