O dve hodiny môžeš ležať na pláži. Na dovolenku do nezabudnuteľnej destinácie sa dostaneš za pár eur

  • Kréta je najväčší z obľúbených gréckych ostrovov
  • Ponúka všetko, čo môže cestovateľ od návštevy tejto krajiny očakávať
Na snímke sú dve ženy na pláži.
Unsplash/gian
  • Kréta je najväčší z obľúbených gréckych ostrovov
  • Ponúka všetko, čo môže cestovateľ od návštevy tejto krajiny očakávať

Kréta vždy bola miestom, kde sa tvorili dejiny, a svojim návštevníkom to neustále pripomína. Navyše tu nájdeš v skutku rôznorodé pláže, ktoré ti zaručia skvelý letný oddych.

Teraz ti stačí pár eur, dve a pol hodiny cesty a môžeš sa kúpať v miestnom azúrovo modrom mori. Ak máš členstvo vo Wizz Discount Club-e poletíš sem za 40 eur, ak nie, stáť ťa to bude 60 eur.

Ako objasňuje tím projektu Letenky za babku, za najnižšiu cenu môžeš odletieť napríklad v termíne 14. až 19. september 2022. V stredu vyštartuješ z Viedne a v pondelok si už späť.

Ide o ostrov, ktorý zaujme aj mimo najväčšej turistickej sezóny. Na svoje si prídu najmä turisti, ktorí sa tu venujú pešej turistike, pre ktorú sú hory v centrálnej časti ostrova ako stvorené. Niektorí návštevníci tu nachodia desiatky kilometrov po cestách, ktoré sú lemované olivovými hájmi a ponúkajú skvelé výhľady.

kreta letenka
zdroj: Wizz air

Čo určite nevynechať

Znalci a milovníci histórie si tu určite prídu na svoje. Starovekých palácov sa po celej Kréte nachádza celkom päť. Všetky ich navštíviť len počas jednej dovolenky je celkom náročná úloha, ale rozhodne nie nesplniteľná.

Najslávnejšie z nich, Knóssos, ktorý sa nachádza neďaleko hlavného mesta Heraklionu, ponúka úchvatný pohľad do srdca minojskej civilizácie.

Ikonické červené stĺpy či zachovalé fresky robia z tohto paláca miesto, ktoré stojí za to navštíviť. Ďalšie paláce sa nachádzajúce vo Faiste, Malii a v malej pobrežnej dedine Kató Zakros.

Pre tých, ktorí nemajú v obľube archeologické vykopávky, ale potrpia si na „živú históriu“, nie je nič lepšie ako návšteva veľkých pobrežných miest, ktoré sa nachádzajú primárne na severnej strane ostrova.

Startitup PREMIUM logo
Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: wizzair.com, Letenky za babku, visitgreece.gr, Incredible Crete

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá