O ich parižáku kolujú legendy. Traja kamaráti si otvorili podnik, za ktorým ľudia cestujú z celého Slovenska

  • V srdci Slovenska vznikla (nielen) kaviareň
  • Nájdeš ju na Národnej ulici číslo 6
  • Pozrieť sme sa sem boli aj my
Výklad
  • V srdci Slovenska vznikla (nielen) kaviareň
  • Nájdeš ju na Národnej ulici číslo 6
  • Pozrieť sme sa sem boli aj my

Banská Bystrica sa môže pochváliť podnikom, ktorý jej bez pochýb môže závidieť aj Bratislava, ktorá je skrz na skrz pretkaná čoraz kvalitnejšími gastro prevádzkami. 

Nesie názov Výklad a stoja za ňou traja kamaráti – Tomáš Nagy, Ivona Lichá, Filip Weiss. Ochrannú ruku nad celým projektom drží Tomášov otec, ktorý má v rámci tohto tímu najväčšie skúsenosti v gastro segmente.

Spoluzakladatelia sa okrem Výkladu naďalej venujú aj ich profesii, ktorá zahŕňa marketing, reklamu či tvorbu videí. Spolu majú aj vlastné mini štúdio STØPPLA, kde robia pre klientov pútavé stopmotion videá. 

„Cítili sme, že v Banskej Bystrici niečo podobné chýba, aj nám to tu chýbalo. Poznali sme komunitu ľudí, ktorých to môže zaujať. A povedali sme si, že keby do Výkladu chodili len naši kamoši a známi, tak to nejak prežijeme,“ objasňuje Tomáš.

Spoluzakladatelia priznávajú, že vzhľadom na krízu v gastre by niekto mohol povedať, že boli naivní. Zároveň konštatujú, že v začiatkoch si jednoducho nepripúšťali, že by sa niečo na ich podnikateľskej ceste mohlo pokaziť.

„Predtým sme sa veľmi nebavili, že chceme spolu otvoriť podnik. Viem iba, že Filip túžil po pojazdnej kaviarni, ja som sa niekde vnútri pohrával s myšlienkou mať niečo vlastné, ale to boli len také sny, žiadny konkrétny plán.“

s1
zdroj: Výklad

„Celé to prišlo úplne spontánne, keď otec našiel priestor a ja som oslovil Ivon s FIlipom, či by do niečoho podobného nechceli skočiť spolu so mnou. Projekt pomerne rýchlo naberal tie správne kontúry. Dvoma slovami, dobrý timing,“ popisuje zrod biznisu Tomáš.

s6
zdroj: Výklad

Spoluzakladatelia sa snažili spojiť veci, ktoré majú radi a ktoré im v ich meste chýbali, no tiež také, o ktoré by sa chceli podeliť aj s ostatnými. „Podobné koncepty v zahraničí super fungujú a my sme to viac-menej prispôsobili nášmu trhu.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Výklad, Archinfo.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá