O Borisovi Kollárovi dnes rozhodne parlament. Návrh na odvolanie podáva sám

  • Parlament dnes bude hlasovať o odvolaní Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu
  • Návrh na odvolanie podal sám Boris Kollár
  • Dôvodom hlasovania je Kollárov škandál s diplomovou prácou
kollár
  • Parlament dnes bude hlasovať o odvolaní Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu
  • Návrh na odvolanie podal sám Boris Kollár
  • Dôvodom hlasovania je Kollárov škandál s diplomovou prácou

Boris Kollár podáva návrh na svoje odvolanie. Na dnešnej schôdzi o ňom bude rozhodovať Národná rada. Pre denník SME to uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová po skončení koaličnej rady.

Kollár informoval, že chce na úvod schôdze dať vlastný procedurálny návrh o svojom odvolaní,“ uviedla Zemanová.

O tom, či by mal Boris Kollár z parlamentu odísť sa najskôr nevedela zhodnúť ani koalícia. Strana Sme Rodina za svojim lídrom stála, aj premiér a šéf OĽaNO Igor Matovič sa ku Kollárovej kauze postavil mierne. Strany Za Ľudí a SaS naopak žiadali jeho hlavu.

Boris Kollár pohrozil odchodom z koalície, ak sa bude musieť vzdať kresla šéfa parlamentu

Odvolávanie predsedu parlamentu bude prebiehať kvôli titulu a diplomovej práci Borisa Kollára. Líder mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj titul magistra získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany. Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

Kollár v reakcii na to v piatok 26. júna vyhlásil, že kým bude v politike, nebude používať titul magister. Odmietol sa ospravedlňovať, pretože podľa svojich slov nemá za čo, keďže postupoval v súlade so zákonom. Neskôr sa na sociálnej sieti ospravedlnil každému, komu za posledné dni v tejto súvislosti vedome či nevedome ublížil, či sa ho dotkol alebo urazil.

Zdroj: SME

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá