O našich Vysokých Tatrách číta celý svet. Sú jednotkou v prestížnom globálnom rebríčku

  • O Slovensku v týchto dňoch rozprávajú cestovatelia v rôznych kútoch sveta
  • Naše Vysoké Tatry sa zaradili do prestížneho rebríčka portálu Lonely Planet
  • Ten odporúča Tatry ako najlepšiu destináciu na návštevu v rámci Európy
cih
pixabay.com, unsplash.com
  • O Slovensku v týchto dňoch rozprávajú cestovatelia v rôznych kútoch sveta
  • Naše Vysoké Tatry sa zaradili do prestížneho rebríčka portálu Lonely Planet
  • Ten odporúča Tatry ako najlepšiu destináciu na návštevu v rámci Európy

Experti z portálu Lonely Planet sa aj tento rok pustili do hľadania tých najlepších destinácií, ktoré by si si mal pripísať do svojho cestovateľského zoznamu. Ako suverénne najlepšiu destináciu v Európe označil portál naše Vysoké Tatry.

Ocenili majestátne hory, vodopády a upozornili, že v lesoch je ešte stále možné vidieť šelmu akou je medveď hnedý. Páčili sa im aj možnosť dostať sa na Gerlachovských štít, ako aj člnkovanie na Štrbskom Plese.

zdroj: unsplash.com

V rebríčku top destinácií od Lonely Planet na rok 2019 sa umiestnili: Vysoké Tatry, Slovensko, Madrid, Španielsko, Arctic Coast, Island, Bosna a Hercegovina, Bari, Taliansko, Ostrovy Shetlandy, Škótsko, Mesto Lyon, Francúzsko, Lichtenštajnsko, Mesto Vevey, Švajčiarsko, Poloostrov Istria, Chorvátsko.

zdroj: unsplash.com

O tom, že Tatry sú vychytenou destináciou svedčia aj štatistiky návštevnosti z tohtoročnej zimnej sezóny.

Priemerná obsadenosť hotelov spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR) bola totiž od Vianoc až po Troch kráľov na úrovni 83,2 %, počas Silvestra dokonca 97 %, informovala TASR. Najviac prišlo Slovákov, za nimi nasledovali Česi, pri ktorých zaznamenali mierny nárast v porovnaní s minulým rokom, a tretie miesto patrí Poliakom. Spoločnosť registruje, že tento rok prišlo o 50 % menej Ukrajincov a zaznamenala tiež mierny pokles Rusov. Naopak, pribudlo turistov z krajín, ako Rumunsko, Litva, Fínsko či Island.

Tatry zaujali aj The New York Times

Redaktori v prestížnom denníku The New York Times si dali za cieľ nájsť 59 destinácií, ktoré stoja za to, aby si ich navštívil v roku 2019. Okrem Portorika, Panamy či Las Vegas sa v rebríčku objavilo aj Slovensko, konkrétne opäť Tatry a to na 19. mieste.

zdroj: unsplash.com

Krásy našej krajiny denník opísal takto: „Kým väčšina návštevníkov sa sústredí na hlavné mesto Slovenska, Bratislavu, vznášajúce sa Vysoké Tatry možno považovať za nepovšimnutú destináciu na lyžovanie a vonkajšie aktivity. Tatry však nie sú len o zimných športoch. Sú tu skvelé možnosti na turistiku, horolezectvo či horskú cyklistiku. Za hranicami Tatier, ponúkajú Košice farebné pouličné umenie, veľa kaviarní a reštaurácií a s univerzitami spojený nočný život.“

zdroj:lonelyplanet.com, TASR, nytimes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech