O názor a rady Ivety Radičovej je dopyt u súčasných politikov. Prezradila, prečo sa stretla s Hegerom

  • Expremiérka Iveta Radičová pre Startitup prezradila, že je v kontakte s predsedom vlády Eduardom Hegerom
  • Priznala, že komunikuje aj s ďalšími politickými stranami
pjimage (19)
Startitup/TASR/AP-Laszlo Balogh
  • Expremiérka Iveta Radičová pre Startitup prezradila, že je v kontakte s predsedom vlády Eduardom Hegerom
  • Priznala, že komunikuje aj s ďalšími politickými stranami

Expremiérka Iveta Radičová síce už nefiguruje v aktívnej politike, no zdá sa, že má naďalej blízko k súčasným politickým špičkám. Vo veľkom rozhovore pre Startitup aj okrem iného prezradila, aký má názor na súčasnú spoločensko-politickú situáciu na Slovensku.

V rozhovore nám bývalá šéfka vlády povedala, že o jej názor a rady je dopyt aj u súčasných politikov. Expremiérka priznala, že sa na ňu aj pred voľbami obracali viacerí politici z rôznych politických strán. Povedala aj, na aké témy spolu diskutujú.

Debatuje s politikmi

„Väčšinou na vysoko odborné témy, otvorené vládnutie, protikorupčné opatrenia, sociálne politiky, dôchodky, na množstvo a množstvo tém. Nikdy som sa takýmto rozhovorom nebránila. Hovorila som s niektorými ľuďmi z Progresívneho Slovenska, zo Za ľudí, z OĽANO veľmi intenzívne, z KDH dlhodobo,“ opísala Radičová formu spolupráce s politikmi.

Priznala, že s viacerými politikmi a stranami komunikuje dodnes. Na otázku, s kým konkrétne udržuje kontakt, expremiérka vyrukovala so známym menom.

zdroj: Startitup

Stretnutie s Hegerom

„Moje ostatné stretnutie bolo s pánom premiérom Hegerom,“ podčiarkla. A o čom sa konkrétne bavili? „Reformy. Vysokoobsahové témy reforiem,“ konkretizovala politička.

Debaty sa podľa Radičovej dotýkali aj jednej z najväčšieho súboru reforiem, a to Plánu obnovy. Práve tento obrí balík refrešu niektorých oblastí je v súčasnosti ostro sledovanou témou.

„Plán obnovy a odolnosti stanovuje ucelený balík reforiem a investícií, ktoré sa budú realizovať do roku 2026 a ktoré budú podporené z Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti,“ opisuje oficiálny web plánovanú reformu.

Samotná Radičová sa v pripravovanom veľkom rozhovore pre Startitup vyjadrila aj na ďalšie aktuálne a horúce témy. Dočítaš sa v ňom, aký má názor na súčasnú vládu či opozíciu a prečo nie je ako občianka spokojná so súčasným vedením generálnej prokuratúry.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie