O poctivé slovenské lupienky z Nitry je taký záujem, že museli strojnásobiť výrobu

  • To, že si v obchode kúpiš zemiakové lupienky nemusí ani zďaleka zaručovať, že sú vyrobené zo zemiakov. Sú však aj svetlé výnimky, ktoré nedajú dopustiť na tradičnú výrobu bez éčok a iných vylepšovákov. Patria sem aj Farmárske lupienky, ktoré takmer nestíhajú uspokojovať dopyt.
zem
unsplash.com/svetbedniciek.sk
  • To, že si v obchode kúpiš zemiakové lupienky nemusí ani zďaleka zaručovať, že sú vyrobené zo zemiakov. Sú však aj svetlé výnimky, ktoré nedajú dopustiť na tradičnú výrobu bez éčok a iných vylepšovákov. Patria sem aj Farmárske lupienky, ktoré takmer nestíhajú uspokojovať dopyt.

Pravé slovenské výrobky sa u nás tešia čoraz väčšej obľube. Reagujú na to aj nadnárodné reťazce, ktoré namiesto potravín, ktoré precestovali pol sveta, uprednostňujú výrobky od malých slovenských výrobcov.

Medzi reťazce, ktoré podávajú pomocnú ruku menším podnikateľom patrí aj Kaufland. Ten zahrnul do svojej ponuky domáce zemiakové lupienky od spoločnosti Fromax, ktorá začala svoje výrobky dodávať do prevádzky v Nitre.

Aj keď sa tento lokálny výrobca pestovaniu vlastných zemiakov venuje už dve desaťročia, zemiaky začali krájať a smažiť len pred troma rokmi. O tom, že to bolo naozaj dobré rozhodnutie svedčí aj masívny záujem zo strany mnohých Slovákov, ktorí si chrumkavé lupienky doslova zamilovali. Po prvom týždni sa stali  najpredávanejšími vo vybranej kategórii.

Zásobovať tak veľký reťazec, aj keď len v jednom meste vie dať malej firme naozaj zabrať. Dôkazom je fakt, že firma Fromax musela zo dňa na deň strojnásobiť svoju výrobu. Dnes na pulty nitrianskeho Kauflandu dodajú viac ako 2000 balíkov čipsov za týždeň.

„Spoluprácu so spoločnosťou Kaufland hodnotíme pozitívne, naše výrobky Farmárske lupienky majú dobrú predajnosť. Zemiakové lupienky plánujeme postupne dodávať aj do ďalších miest. Rokujeme aj o uvedení ďalších našich výrobkov do predaja,“ vysvetľuje Ľubomíra Sárazová, konateľka spoločnosti pre sme.sk.

Tradičné Farmárske lupienky sú taktiež nositeľom označenia kvality SK Gold. Toto označenie je udelené len výrobkov, ktoré svojou nadštandardnou kvalitou prevyšujú porovnateľné výrobky na trhu. V súčasnosti nesie túto značku kvality len 112 výrobkov.

Na posune firmy Fromax je skvelo vidieť, ako veľmi vie pozdvihnúť lokálnu výrobu podpora väčšieho hráča z trhu. Nejde len o rozšírenie výroby, Fromax si vďaka väčšiemu dopytu môže dovoliť zdvojnásobiť počet zamestnancov, zväčšiť výrobňu a rozšíriť sortiment.

Odpoveďou na riešenie nezamestnanosti teda nemusím byť len výstavba stále nových zahraničných automobiliek, či logistických centier. Aj na firme Fromax je vidieť, že aj malá podpora zo strany veľkých hráčov môže znamenať významný krok pre lokálne firmy. Čím viac ich bude, o to sa stabilnejšia ekonomika sa nám vráti.

Farmárske lupienky si môžeš nakúpiť aj online na stránke svetbedniciek.sk.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK