Obama o mimozemšťanoch: Ak sa potvrdí existencia, budeme musieť zosilniť našu obranu

  • Existenciu neidentifikovateľných vzdušných javov (UAP) aktuálne skúma Pentagón
  • Bývalý prezident USA Barack Obama sa opäť rozrečnil
  • Ak by sa zistilo, že existujú mimozemšťania, môže vzniknúť aj nové náboženstvo, tvrdí Obama
Obama
Unsplash/TASR, JOSHUA COLEMAN, Themba Hadebe
  • Existenciu neidentifikovateľných vzdušných javov (UAP) aktuálne skúma Pentagón
  • Bývalý prezident USA Barack Obama sa opäť rozrečnil
  • Ak by sa zistilo, že existujú mimozemšťania, môže vzniknúť aj nové náboženstvo, tvrdí Obama

Existencia UFO je teraz v Spojených štátoch horúca téma. Prítomnosť neidentifikovateľných vzdušných javov (UAP) aktuálne skúma Pentagón. Ich existenciu potvrdili aj bývalí vojenskí piloti či politici v relácii 60 Minutes televíznej stanice CBS.

Pentagón potvrdil pravosť ďalšieho videa s UFO. Vyjadrili sa aj bývalí prezidenti Trump a Obama

Bývalý prezident USA Barack Obama sa opäť rozrečnil o existencii UAP v rozhovore pre New York Times. V relácii Ezra Klein Show s novinárom Ezrom Kleinom uviedol, že chce „absolútne“ vedieť, čo sú objekty, ktoré skúma Pentagón.

Nové náboženstvo aj vyššie náklady na obranu

Obama dostal otázku s potenciálnym scenárom, v ktorom by ľudia zistili, že mimozemský život existuje, ale neprišli na to, ako ho kontaktovať.  

„Je to zaujímavé. Na mojej politike by sa vôbec nič nezmenilo. Pretože celá moja politika je založená na skutočnosti, že sme tieto malé organizmy na tejto malej škvrne plávajúcej uprostred vesmíru,“ uviedol bývalý prezident, ktorý zároveň dodal, že by sa pravdepodobne musela zvýšiť aj naša obrana.

zdroj: TASR/AP, Themba Hadebe

„Ale bezpochyby by sa spustili okamžité argumenty o tom, že na svoju obranu musíme minúť oveľa viac peňazí, taktiež na zbrojné systémy. Vyskytli by sa nové náboženstvá. A ktovie, do akých hádok by sme sa dostali. Sme dobrí vo vzájomných škriepkach,“ uvádza Obama.

Obama ale zároveň verí, že vedomosť o existencii mimozemského života by pre nás ako spoločenstvo ľudí mohla byť prospešná. „Dúfam, že vedomie, že sú tam cudzinci, posilní pocit ľudí, že to, čo máme spoločné, je o niečo dôležitejšie,“ dodal Obama.

Obama už v minulosti dostal otázky ohľadom UAP. „Čo je pravda, a ja to tu myslím naozaj vážne, je to, že sú zábery a záznamy o objektoch na oblohe, ktoré presne nevieme, čo sú,“ uviedol Obama v The Late Late Show s Jamesom Cordenom na CBS.

 „Nevieme vysvetliť, ako sa pohybujú, ich trajektóriu. Nemajú ľahko vysvetliteľný vzorec. Aj preto si myslím, že to ľudia stále berú vážne. Snažia sa preskúmať a zistiť, čo to je.“

Psaki nevie, či správa bude celá odtajnená 

Pentagón priznal existenciu UAP a potvrdil aj pravosť videí, ktoré zachytávajú neidentifikované objekty.

Senátny spravodajský výbor nedávno nariadil riaditeľovi Národného spravodajstva a ministrovi obrany vypracovať správu o neidentifikovaných vzdušných javoch, ktorú má dodať už tento mesiac.

Novinári v Bielom dome chceli vedieť, či bude správa celá odtajnená a sprístupnená verejnosti.

„To bude na rozhodnutí, ktoré urobí ministerstvo národného spravodajstva…. Sme si vedomí požiadavky na správu a náš tím v kancelárii riaditeľa národnej spravodajskej služby, samozrejme, na tejto správe aktívne pracuje. Správy o vpádoch akýchkoľvek identifikovaných alebo neidentifikovaných lietadiel do nášho vzdušného priestoru berieme veľmi vážne a každé z nich vyšetrujeme,“ uviedla hovorkyňa Bieleho domu Jen Psaki.

Zdroje: New York Times, The Late Late Show s Jamesom Cordenom, White House

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá