Obchodujú s tichom: Český startup prichádza s „telefónnymi búdkami“ do otvorených pracovní

  • Český startup SilentLab prichádza s vlastnou mini kanceláriou, ktorá zatočí s hlukom na pracovisku
  • O ich produkt sa zaujíma napríklad aj Microsoft
  • Vďaka akusticky odhlučnenej "micro office" majú byť zamestnanci spokojnejší a sústredenejší
14940249_1248157665225725_9085825828374303982_o
SilentLabCZ
  • Český startup SilentLab prichádza s vlastnou mini kanceláriou, ktorá zatočí s hlukom na pracovisku
  • O ich produkt sa zaujíma napríklad aj Microsoft
  • Vďaka akusticky odhlučnenej "micro office" majú byť zamestnanci spokojnejší a sústredenejší

Trend zvaný open office je už na Slovensku udomácnený pomerne dlho. Pochvaľujú si ho veľké korporácie aj menšie firmy, ktoré chcú mať svoj kolektív dokonale stmelený. Každý je však iný a otvorené kancelárie, kde sa denne premelú desiatky ľudí a hladina hluku nekontrolovateľne stúpa a klesá, nemusí predstavovať ideálnu pracovnú atmosféru pre všetkých zamestnancov. A práve s týmto problémom sa snaží popasovať český startup SilentLab, ktorý vďaka svojej Micro Office ponúka open officom dokonalé súkromie.

Nech to vyzerá akokoľvek zvláštne, malé búdky pripomínajúce už vytrácajúce sa telefónne búdky, sú v interiéroch mnohých firiem vítanou zmenou. Dokonale odhlučnené mini kancelárie si môže dovoliť každý priestor bez akýchkoľvek stavebných zásahov. Zamestnávateľ tak ponúkne jednotlivcovi možnosť úplne nerušene pracovať a zároveň nevyrušovať svoje okolie. Micro Office však nie je len takou obyčajnou mini kanceláriou. Jeho súčasťou je LED osvetlenie, ventilácia, internetové pripojenie, USB a elektrická zásuvka, pohodlné sedenie, stôl a aj dostatok priestoru uprostred dvoch presklených a dvoch pevných stien.

Príbeh dvoch zakladateľov značky SilentLab, Jaroslava Vendla a Jana Kaňku, sa začal písať približne pred troma rokmi, kedy sa rozhodli „obchodovať s tichom“. Dnes firma sídliaca v Dolních Měcholupech zamestnáva dokopy cca 50 zamestnancov a všetky svoje produkty vyrába samostatne. V portfóliu však spoločnosť nemá len Micro Office, s ktorým už v roku 2016 na nemeckom veľtrhu prerazila a dnes je súčasťou svetových firiem (napríklad v Paríži a rokuje aj s Microsoftom). Ponúka tiež odhlučňovacie paravány, taburety, akustické stenové obklady či odhlučnené sedenie. Všetko je možné vyhotoviť v akýchkoľvek farebných kombináciách tak, aby sa to do každého pracovného priestoru dokonale hodilo.

Ak sa ti názov SilentLab zdá odniekiaľ známy, možno je to vďaka jeho prepojeniu so súťažou Office roka. Absolútny víťaz tohto ročníka, kancelárske priestory spoločnosti Profesia, si vyslúžili Micro Office na celý rok úplne zadarmo. Pre businessanimals.cz Jan Kaňka prezradil, že cieľová skupina startupu sa delí na tri veľké skupiny:

„Po prvé je to koncový zákazník – korporát, ktorý má open-space kancelárie. Druhú skupinu tvoria fit-outové firmy, ktoré zákazníkovi zaisťujú kompletnú stavbu kancelárie a tretiu architekti, primárne tí, ktorí navrhujú kancelárske priestory. Málokedy si to niekto kúpi domov.“ V tom istom rozhovore narazil aj na cenu produktu, ktorá rádovo rasti k sume 200-tisíc českých korún, a teda nie je lacnou záležitosťou, no firmy doň aj tak radi investujú, pretože aj to je lákadlom pre zamestnancov. Tak čo? Prijal by si aj ty Micro Office vo svojej kancelárii?

Zdroj: SilentLab

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech