Obedy zadarmo končia. Nahradí ich daňový bonus na dieťa

  • Sociálny balíček priniesol aj ďalšie zmeny
  • Na ne si vláda vyčlenila 500 miliónov eur
Bez názvu
SIU
  • Sociálny balíček priniesol aj ďalšie zmeny
  • Na ne si vláda vyčlenila 500 miliónov eur

Obedy zadarmo, ktoré mali doteraz školáci, sa nahradia dvojnásobným daňovým bonusom na deti do 15 rokov. V súčasnosti sa vzťahuje na deti do 6 rokov. Podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka sa tým veci napravia, píše z tlačového brífingu parlamentu TASR.

Ďalšie zmeny

Od začiatku budúceho roka sa zavedie 200-eurový tehotenský príspevok pre matky, na ktorý budú mať nárok od štvrtého mesiaca tehotenstva, informuje SITA.

Na dnešnej tlačovej besede to uviedol premiér Igor Matovič.

Na tento príspevok budú mať podľa neho nárok tie matky, ktoré budú nemocensky poistené a budú mať teda nárok na materskú dávku.

Ďalším opatrením bude bezplatná doprava vo vlakoch, autobusoch a MHD pre deti, študentov, dôchodcov a vozičkárov. Na podporu rodín, študentov, zdravotne ťažko postihnutých a študentov má ísť podľa Matoviča 500 miliónov eur.

Kabinet vyplatí aj trináste dôchodky, avšak v nižšej sume, ako stanovuje súčasný zákon. Pri 214-eurovej penzii trinásty dôchodok dosiahne 300 eur.

Každý dôchodca dostane aspoň symbolický trinásty dôchodok,“ povedal na tlačovej besede minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

 

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech