Kanibalovi z Kysaku sa obete núkali samé. Osudnou sa mu stala chuť na muža

  • Vyhľadával ľudí, ktorí mali samovražedné sklony. Jeho obete o všetkom dopredu vedeli, vraždu plánovali spolu
  • Prvýkrát chcel ochutnať ľudské mäso už v detstve. Dobodal kvôli tomu mladšieho suseda
  • Jeho matka odmietala psychologické vyšetrenia a predčasne ukončila liečbu
zbrane z pripadu curko
Unsplash/Giorgia Sormani,TASR/Polícia
  • Vyhľadával ľudí, ktorí mali samovražedné sklony. Jeho obete o všetkom dopredu vedeli, vraždu plánovali spolu
  • Prvýkrát chcel ochutnať ľudské mäso už v detstve. Dobodal kvôli tomu mladšieho suseda
  • Jeho matka odmietala psychologické vyšetrenia a predčasne ukončila liečbu

V máji 2011 sa k slovenskej polícii dostala nezvyčajná e-mailová komunikácia dvoch mužov. Jedným z nich bol Švajčiar menom Marcus a druhý bol neznámy chlap zo Slovenska. Rozhovor cez internet začal Marcus, našiel totiž inzerát, v ktorom tento neznámy Slovák hľadal niekoho, koho by mohol zabiť a telo zjesť.

Slovenskom otriasol prípad kanibala z Kysaku. Matej Čurko na internete vyhľadával nešťastných ľudí, ktorí chceli skoncovať so životom. Počas virtuálnej komunikácie im navrhol, že sa nemusia zabíjať, rád to totiž urobí za nich. Mohli si vybrať aj spôsob, ktorým ich usmrtí: „Som len úchyl, ktorého vzrušuje smrť, a chcem cítiť dotyk umierajúceho tela.“

Jedna z jeho obetí však všetko nahlásila polícii. Nešlo o prvú kanibalovu obeť a nemalo ísť ani o poslednú. Ďalšia už mala za Čurkom kúpený lístok na vlak. Každá z nich zomrieť chcela a dlho pred zabitím s nimi intenzívne komunikoval, s niektorými dokonca flirtoval.

Zistiť, ako chutí ľudské mäso, chcel už v detstve. V pláne mal chytiť dieťa, ktorému by odrezal kúsok lýtka. Ak by to nešlo, uvažoval aspoň, že ho odreže sám sebe.

Znaky, ktoré ukazovali na deviácie, vykazoval počas celého života. Jeho matka však psychologické vyšetrenia vytrvalo odmietala. Anton Heretik v knihe Forenzná psychológia naznačuje, že jeho činy sa po dôkladnom vyšetrení dali predpokladať a po precíznej liečbe sa im dalo predísť.

Muža ešte nemal. Najviac sa preto tešil na jeho semenníky a penis

Švajčiar zareagoval na inzerát na internete, kde neznámy muž hľadal človeka, ktorého by mohol zabiť a následne zjesť. Slovákovi so zvláštnymi chúťkami ponúkol svoje vlastné telo.

Čurko sa mu cez e-maily priznal, že ho pach a chuť ľudského mäsa vzrušuje. Do poslednej bodky teda spolu vymysleli plán. Švajčiar mal prísť na Slovensko a z Kysaku spolu chceli prejsť do blízkeho lesa, kde by Marcusa uspal liekmi.

Stretnúť sa mali ráno, 10. mája 2011.

Plán znel nasledovne: keď Marcus zaspí, prebodne mu srdce, čím sa postará o jeho smrť. Ubezpečoval ho, že sa nemá čoho báť, so smrťou už má skúsenosti a je si preto istý, že bude s jeho prácou spokojný.

Po tom, čo mal Švajčiar poslednýkrát vydýchnuť, ho chcel rozdeliť na viac častí. Niektoré chcel na mieste zjesť a zvyšné zakopať do zeme. Netajil sa tým, že zo všetkého najviac chce skúsiť jeho penis a semenníky, pretože muža ešte nikdy nemal.

zdroj: TASR/Polícia

K stretnutiu a vražde naozaj došlo. Nie však podľa kanibalovho plánu

Jeho príchod si chcel Slovák poistiť, poslal mu preto fotky, na ktorých boli odrezané časti ženského tela: prsník, noha aj chodidlo. Pochválil sa pri nich, že ide o jeho robotu, a preto naozaj nie je priestor na pochybnosti. Dobre vie, čo robí.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Anton Heretik/Forenzná Psychológia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá