Obľúbená destinácia Slovákov láka ľudí na presklenú šmykľavku 220 metrov na zemou. Atrakciu zvládnu len tí odvážni

  • Do marca 2022 sa v Dubaji koná svetová výstava Expo 2020
  • Vďaka výstave si môžu ľudia užiť vychytávky Spojených arabských emirátov, ako aj iných krajín sveta
  • Niektoré atrakcie mesta sú však určené len pre ľudí s naozaj pevnými nervami
dubaj
Sky Walk Dubai
  • Do marca 2022 sa v Dubaji koná svetová výstava Expo 2020
  • Vďaka výstave si môžu ľudia užiť vychytávky Spojených arabských emirátov, ako aj iných krajín sveta
  • Niektoré atrakcie mesta sú však určené len pre ľudí s naozaj pevnými nervami

Mnoho turistov prichádza do Dubaja predovšetkým za oddychom v luxusných podmienkach a adrenalín im poskytuje len hotelový účet na konci pobytu. Hotel Address Sky View v Dubaji má však pre hostí ponuku, ktorá si vyžaduje skutočnú odvahu.

V budove otvorili novú atrakciu – Sky Observatory s nezvyčajnou sklenenou šmykľavkou a lávkou na prechádzky po vonkajších stenách mrakodrapu. Žiadne okná ani zábrany – odvážlivca pred dopadom na zem z obrovskej výšky istí len postroj.

zdroj: Sky Walk Dubai

Sky Observatory je dvojposchodová vyhliadková plošina na 52. a 53. poschodí hotela Address Sky View, ktorý sa nachádza v blízkosti známeho mrakodrapu Burj Khalifa.

Hotel má podobu dvoch veží spojených horizontálnou časťou. Práve tu je natiahnutá medzi dvoma vežami vyhliadková plošina, ktorá je celá zo skla. Terasa sa nachádza 220 m nad terénom. Poskytuje skvelú panorámu Dubaja a top výhľad na Burj Khalifa. Vstup na terasu je cez plne zasklený výťah.

Medzi horným a dolným poschodím terasy Sky Observatory je presklená šmykľavka. Je úplne priehľadná, čo vyvoláva dojem, že padáš z výšky 220 metrov nad zemou.

Sklenená šmykľavka ponúka obrovskú dávku adrenalínu, no podľa organizátorov zájazdov je úplne bezpečná. Pred pádom z trate ťa má chrániť štvornásobné vrstvené sklo z Nemecka.

zdroj: Sky Walk Dubai

Ak sa sem rozhodneš ísť, nebudeš môcť mať na sebe šaty alebo topánky s kovovými prvkami. Rovnako nie je dovolené dotýkať sa rukami stien, stropu alebo podlahy šmykľavky.

Dolu sa zošmykneš na špeciálnej podložke a osobné veci musíš mať ukryté v taške. Tieto bezpečnostné nariadenia majú v prvom rade ochrániť sklo pred poškriabaním a zoslabnutím.

zdroj: Sky Walk Dubai

Vstupenka do Sky Observatory so vstupom na „tobogán“ stojí 65 AED (cca. 15 eur) pre dospelého, pre dieťa do 12 rokov je cena 55 AED (cca. 13 eur).

V rovnakej budove sa dá ísť aj na takzvaný Sky Edge Walk, ide o atrakciu, pri ktorej by si sa mal cítiť, ako by si kráčal po okraji oblohy. Okraj v tomto prípade predstavuje sklenená plošina, ktorá sa otáča pozdĺž vonkajšej steny mrakodrapu.

Nie sú tu žiadne bezpečnostné bariéry, žiadne okná, len postroj. Odporúča sa, aby si tento zážitok odopreli ľudia so srdcovými a psychickými ťažkosťami. Lístok na Sky Edge Walk nie je lacný, stojí 699 AED (168 eur). 

Dubaj z Bratislavy

Dubaj je preslávený hneď niekoľkými naj – má najvyššiu budovu sveta s najvyššou vyhliadkou a najrýchlejším výťahom, najväčší umelo vybudovaný ostrov, najväčšiu hrajúcu a tancujúcu fontánu na svete, najväčšie nákupné centrum či najdrahší 7-hviezdičkový hotel.

Je kombináciou luxusných mrakodrapov, pieskových pláží, náboženských mešít, ale aj trhov s koreninami, zlatom i odevmi. Z Bratislavy sa sem lieta spoločnosťou Smartwings od 24. októbra.

Linka smeruje na hlavné medzinárodné letisko Dubai International Airport. Jedno z najrušnejších letísk sveta je pritom od centra mesta vzdialené len 9 km.

Lety do Dubaja môžeš využiť 1-krát týždenne, každú nedeľu. Let trvá 5,5 hodiny. Spiatočnú letenku z Bratislavy do Dubaja si aktuálne vieš kúpiť za cenu okolo 320 eur.

Z terminálu 2, na ktorý doletíš, využi pokojne do centra mesta taxi službu. Taxíky stoja hneď pred východom z letiska a sú riadne označené. Keďže je letisko len 9 kilometrov od centra a emirátske taxislužby majú jednotnú cenu a vždy zapnuté taxametre, je to najpohodlnejší spôsob dopravy.

zdroj: Pixabay

Ak tu už budeš, určite si naplánuj návštevu najvyššej budovy sveta – Burj Khalifa. Vyhliadka sa nachádza na 124. poschodí a máš z nej skvelý výhľad na ďalšiu naj atrakciu, je ňou najväčšiu svetelnú tancujúcu fontánu. Veľkolepú hudobno-svetelnú šou fontán si môžeš pozrieť každú pol hodinu po zotmení, od 21:30 do 23:00.

zdroj: Unsplash/dovi

Sledovať ju môžeš aj z balkóna najväčšieho nákupného centra na svete, ktorým je Dubai Mall. Za pozornosť tu stojí rozľahlé akvárium, vodopád či klzisko.

Atrakciou ďalšieho populárneho obchodného centra Mall of Emirates je zase lyžiarsky svah priamo uprostred obchodných prevádzok. Ak pri nákupoch so sebou nemáš lyžiarsky výstroj, nič to, môžeš si ho požičať na mieste.

zdroj: Unsplash/schulz

Po prehliadke luxusnej mrakodrapovej štvrte Dubaj Marina sa presuň do historickej časti Dubaja, k zátoke Dubai Creek. Preplaviť na druhú stranu rieky sa môžeš na niektorej z tradičných lodiek „abra“ už za pár eur.

Po vylodení sa ocitneš v spletitých uličkách trhov s koreninami, zlatom či odevmi. Historický „Starý Dubaj – Bastakia“ je sídlom dubajského múzea, ale aj dediny historického dedičstva – Heritage Village.

Zdroje: Emaar/ Sky Views, skywalkdubai.com, bts.aero

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie