Obľúbená dovolenková destinácia má za sebou výbornú sezónu, desaťtisíce Slovákov nezastavila ani korona

  • V Chorvátsku bolo za 8 mesiacov dokopy 10,7 milióna turistov
  • Zo Slovenska do Jadranskej krajiny pricestovalo 112-tisíc turistov
Dovolenka, Chorvatsko, dievča
Unsplash/Cat Bassano, Unsplash/Christopher Campbell
  • V Chorvátsku bolo za 8 mesiacov dokopy 10,7 milióna turistov
  • Zo Slovenska do Jadranskej krajiny pricestovalo 112-tisíc turistov

Krajina pri Jadranskom mori zaznamenala v auguste spolu 4,3 milióna turistov, čo je medziročne viac o 59 percent. Za osem mesiacov bolo v Chorvátsku 10,7 milióna turistov pri raste o 56 percent.

Zo Slovenska pricestovalo v auguste do Chorvátska 112-tisíc turistov a ich počet medziročne vzrástol o 58 percent. Riaditeľ zastúpenia Chorvátskeho turistického združenia (CHTZ) pre Českú republiku a Slovensko Dubravko Miholić považuje tieto údaje za potvrdenie toho, že slovenskí turisti majú trvalý záujem o Chorvátsko ako obľúbené miesto na dovolenku.

„Vážime si to, chceme ďalej rozvíjať turistickú ponuku a zvyšovať kvalitu služieb, aby sme uspokojili rastúci záujem o Chorvátsko u návštevníkov zo Slovenskej republiky,“ uviedol Miholić.

Chorvátsko zaznamenalo za osem mesiacov 2021 spolu 10,7 milióna turistov, ich počet sa medziročne zvýšil o 56 percent.

V krajine pri Jadranskom mori za uvedené obdobie strávili 67,9 milióna nocľahov pri náraste o 43 percent. Podľa informácií chorvátskeho ministerstva cestovného ruchu a športu v auguste evidovali 4,3 milióna turistov, čo je medziročne viac o 59 percent.

Počet prenocovaní návštevníkov dosiahol 30,7 milióna a oproti tomu istému mesiacu v roku 2020 sa zvýšil o 46 percent. Zároveň to predstavovalo 93 percent z počtu nocľahov turistov v predpandemickom auguste 2019.

Zahraniční turisti absolvovali v Chorvátsku v uplynulom mesiaci 26,7 milióna nocľahov a domáci 4 milióny. Väčšinu zahraničných návštevníkov pritom tvorili Nemci, ktorých počet vzrástol o 83 % na 1,1 milióna.

chorvátsko
zdroj: Unsplash/Ivan Ivankovic

Poliakov bolo 338 tisíc (rast o 7 %), Rakúšanov 317 tisíc (viac o 182 %), Čechov 250 tisíc (plus 30 %), Slovincov 239 tisíc (rovnako ako vlani) a Talianov 205 tisíc (rast o 100 %).

V Chorvátsku je v súčasnosti asi 680 tisíc turistov, čo je rovnaký počet ako pred rokom. „Chceme pokračovať rovnakým tempom, aby sme ďalej posilnili hospodárstvo a zaistili pre budúci rok pre odvetvie cestovného ruchu ešte lepšiu východiskovú pozíciu,“ povedala ministerka cestovného ruchu a športu Nikolina Brnjac.

Riaditeľ CHTZ Kristjan Staničić informoval, že na posezónne obdobie pripravili niekoľko aktivít na posilnenie motivácie domácich a zahraničných hostí na cestovanie a poznávanie Chorvátska aj po ukončení letnej sezóny.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie