Obľúbená dovolenková destinácia je zatvorená. Do konca roka sem nesmie žiadny turista

  • Na ostrove Bali v Indonézii bude až do konca roka platiť zákaz vstupu
  • Ostrov bojuje s nárastom počtu nakazených koronavírusom
bali leto oddych
Pexels/Khairul Leon, Ern Gan
  • Na ostrove Bali v Indonézii bude až do konca roka platiť zákaz vstupu
  • Ostrov bojuje s nárastom počtu nakazených koronavírusom

Indonézsky ostrov Bali sa pre obavy súvisiace so šírením nového koronavírusu do konca tohto roka neotvorí pre zahraničných turistov. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého tamojšie úrady pôvodne informovali, že hranice pre zahraničných návštevníkov otvoria od budúceho mesiaca. Populárna dovolenková destinácia však od tohto plánu upustila v súvislosti s pribúdajúcimi prípadmi ochorenia COVID-19 v Indonézii.

Turisti sú obživou ostrova

Krok zvýšil obavy z dopadov na obyvateľov ostrova, ktorého ekonomika je závislá od turizmu. Bali každoročne navštívia milióny cestovateľov zo zahraničia. Ich počty však výrazne klesli odkedy Indonézia zatvorila hranice pre nerezidentov.

Od júla sa ostrov snaží straty aspoň čiastočne kompenzovať s pomocou miestnych návštevníkov. Hotely a reštaurácie však bojujú o prežitie a mnohí zamestnanci z rezortov sa museli vrátiť domov, aby si zabezpečili príjem inde.

Druhá vlna poľavuje. V pondelok pribudlo 28 nových prípadov koronavírusu

Miestna vláda nešpecifikovala, kedy plánuje ostrov znovu otvoriť, uviedla len, že to nebude do konca roka 2020.

Bali do pondelka potvrdilo 4 576 prípadov nákazy novým koronavírusom a 52 súvisiacich úmrtí. Indonézia hlási vyše 155-tisíc nakazených a najmenej 6 759 úmrtí, čo je najviac v celej juhovýchodnej Ázii, pričom experti predpokladajú, že ak by sa viac testovalo, čísla by boli ešte vyššie.

Dovolenkový hit

Ostrov Bali je obľúbenou destináciou aj pre Slovákov. Ostrov ponúka malebné pláže vhodné na kúpanie aj surfovanie, ale aj bohatú kultúru. Trend lacných leteniek spôsobil, že Bali už nie je luxusnou destináciou pre hŕstku vyvolených. Veľa ľudí sa sem sťahuje natrvalo práve kvôli miestnej, aj keď prisťahovalcami vytvorenej „hipisáckej“ atmosfére.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech